Derby dla Polkowic

W meczu inaugurującym rozgrywki III ligi piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice pokonali u siebie Zagłębie II Lubin 2:1. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Piotr Azikiewicz i Kacper Osiadły.

Tuż przed meczem odbyła się miła uroczystość. Prezes Górnika Polkowice Paweł Wechta przekazał pamiątkową koszulkę sponsorowi klubu KGHM Metraco, którą osobiście odebrał prezes – Adrian Szymański.

Później na murawie rozpoczął się pojedynek derbowy. Rezerwy Zagłębia Lubin przyjechały do Polkowic wzmocnione zawodnikami z I zespołu, występującego w Ekstraklasie. Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie. Pierwsi jednak wynik spotkania otworzyli gospodarze. W 31 min. za faul w polu karnym Zagłębia na Macieju Bancewiczu arbiter wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem okazał się Piotr Azikiewicz dając prowadzenie miejscowym. Do przerwy podopieczni trenera Enkeleida Dobi prowadzili 1:0.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych dla fanów Górnika, w którym nagrody rzeczowe ufundował salon Skoda RE-WO Volumis Motors z Lubina.

Lepiej w drugą połowę weszli piłkarze Zagłębia. W 48 min. arbiter za zagranie piłki w polu karnym przez gracza Górnika podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Sasa Balić. Do końca obie drużyny walczyły o zmianę wyniku. W 87 min. kapitalnym uderzeniem piłki z dystansu popisał się Kacper Osiadły dając 3 punkty Górnikowi Polkowice.

Na uwagę zasługuje dobra gra naszych młodzieżowców: Marcina Furtaka, Kornela Ciupki i Kacpra Osiadłego, którzy powoli wchodzą do I zespołu. A Osiadły w swoim debiucie zdobył gola na wagę zwycięstwa.

 

KGHM ZANAM Górnik Polkowice – Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0)
Bramki: Azikiewicz 32 k., Osiadły 85 – Balić 49 k.

KGHM ZANAM Górnik Polkowice: Furtak – Magdziak, Kowalski-Haberek, Azikiewicz (59 Radziemski), Ciupka (62 Osiadły), Bancewicz, Szuszkiewicz (87 Ekwueme), Karmelita (64 Galas), Opałacz, Fryzowicz, Wacławczyk.

Zagłębie II Lubin: Leciejewski (10 Barszcz) – Witsanko, Balić, Oko, Żmijewski, Soszyński (46 Gołębiowski), Pakulski (83 Sobków), Slisz, Nowak, Mucha, Moneta (64 Chodyna).

 

Po meczu powiedzieli:

Adam Buczek – trener Zagłębie II Lubin

Szkoda trochę tego meczu bo zawodnicy dzisiaj na tym boisku oddali dużo zdrowia i myślę, że ten mecz miał różne fazy. Trochę nieszczęśliwie nam się to ułożyło: kontuzja Leciejewskiego, szybka zmiana, no ale nieraz tak właśnie bywa. Był to mecz na dobrym poziomie i warto było przyjść i go oglądać. Zakończyło się 1:2 ale równie dobrze mogło tak być w drugą stronę. Straciliśmy trochę kontroli nad tym wszystkim i może efektem tego była ta druga bramka.

 

Enkeleid Dobi – trener KGHM ZANAM Górnik Polkowice

Powiem prosto: chcę bardzo podziękować chłopakom. Zostawili tu dzisiaj kawałek zdrowia. To nie jest łatwo grać przeciw Zagłębiu Lubin. Wiadomo, połowa albo i więcej zawodników trenuje w pierwszej drużynie. Fizycznie, psychicznie i motorycznie trzeba temu stawić czoła. My oprócz serca zostawiliśmy na boisku jeszcze wątrobę. I dzięki temu osiągnęliśmy zwycięstwo. Myślę, że mecz był wyrównany z naszą leciutką przewagą. Tak się złożyło, że rozpoczęliśmy sezon derbami, wygraliśmy i nadal będziemy robili swoje. Naprawdę raz jeszcze wielkie gratulacje dla piłkarzy.