Derby na remis

W hicie kolejki 3. ligi piłkarskiej KGHM ZANAM Polkowice zremisował z rezerwami Miedzi Legnica 1:1. Goście uratowali remis w doliczonym czasie gry po kontrowersyjnej decyzji bocznego arbitra.

22222

Pojedynek w Polkowicach miał być starciem nr 1 na boiskach trzecioligowych i niewątpliwie takim był, a emocje momentami sięgały zenitu. Pierwsze 10 minut należało do przyjezdnych.  Rywale stworzyli sobie kilka sytuacji pod bramką zielono-czarnych. Na posterunku był jednak Damian Primel. Później do głosu doszli zielono-czarni. Polkowiczanie w krótkim czasie stworzyli sobie co najmniej 7 stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola. Obronną ręką wyszedł z nich golkiper Miedzi Dominik Budzyński. Do przerwy było 0:0. Po zmianie stron miejscowi  nadal szturmowali bramkę przyjezdnych. W 60 min. Rafał Karmel wykorzystał dokładne zagranie od Wojciecha Galasa i wyprowadził KGHM ZANAM na prowadzenie. Podopieczni trenera Pedryca nadal byli stroną dyktująca warunki. Gdy wydawało się, że polkowiczanie dowiozą zwycięstwo w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Bartłomiej Kuśnierz. Gol wywołał wielkie kontrowersje, bo o jego uznaniu zadecydował boczny arbiter, który stwierdził, że piłka po uderzeniu Kuśnierza przekroczyła linię bramkową całym obwodem. W Polkowicach miejscowy KGHM ZANAM zremisował z rezerwami Miedzi Legnica 1:1.

Już w najbliższą środę obie drużyny zmierzą się ze sobą w finale Pucharu Polski OZPN Legnica. Mecz w Polkowicach o godz. 17.

KGHM ZANAM Polkowice – Miedź II Legnica 1:1 (0:0)
Bramki: Karmelita 60 – Kuśnierz 90 +

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Kasiński, Sworacki, Magdziak, Bancewicz (84 Rybarczyk), Fryzowicz, Karmelita (61 Famulski), Galas (75 Ptak), Szuszkiewicz, Dziedzina, Hempel (72 Bobkiewicz)