Derby dla Polkowic

Piłkarze KS Polkowice pokonali na swoim stadionie 2:1 Chrobrego Głogów. Oba trafienia dla zielono-czarnych odnotował Szymon Skrzypczak. Spotkanie rozegrano w ramach 22. kolejki II ligi zachodniej.

Początek meczu należał do podopiecznych Adama Buczka. To polkowiczanie dyktowali warunki gry i zasłużenie wyszli na prowadzenie. Na pierwszego gola kibice czekali zaledwie siedem minut. Wówczas najwyżej w polu karnym wyskoczył Szymon Skrzypczak, który pięknym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Po niespełna dwudziestu minutach ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców.

Do przerwy polkowiczanie mogli zdobyć kolejne bramki, ale zabrakło piłkarskiego szczęścia. Po zmianie stron piłkarze Chrobrego ruszyli do odrabiania strat. W 67. minucie arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym KS Polkowice i wskazał jedenastkę dla głogowian. Rzut karny na gola pewnie zamienił Krzysztof Kaliciak. Do ostatniego gwizdka oba zespoły starały się strzelić bramkę. W 83. minucie polkowiczanie przeprowadzili kontrę, po której powinien paść trzeci gol. Niestety nie zdołali skutecznie wykończyć tej akcji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla KS Polkowice. – Spodziewaliśmy się, że mecz z Chrobrym nie będzie łatwą przeprawą. To dobry zespół, który niejednokrotnie pokazał, że potrafi grać w piłkę. W pierwszej połowie stworzyliśmy więcej sytuacji i zdobyliśmy dwa gole. Zastrzeżenia mam do zespołu o błędy, które popełnialiśmy po przerwie. Musimy w kolejnych meczach tak klarowne sytuacje zamieniać na bramki. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i przygotowujemy się już do kolejnego spotkania – mówił po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice. W następnym meczu zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Bytovią Bytów. Spotkanie odbędzie się w ramach 23. kolejki II ligi zachodniej.

Składy:
KS Polkowice: Primel – Bartczak, Ałdaś (80. Bancewicz), Krysian (81. Kusowski), Bryła (65. Fryzowicz), Cieślak (87. Sołtyński), Skrzypczak, Darda, Kucharzak, Szuszkiewicz, Szczepaniak.

Chrobry Głogów: Janicki – Ziemniak (77.Bukraba), Dymanov, Michalec, Samiec, Sędziak (46.Ikówgołąb), Ulatowski, Michalski (57. Kuczer), Szczepaniak, Kowalczuk, Kaliciak.

Żółte kartki: Kucharzak, Cieślak, Krysian – Samiec, Ulatowski, Kowalczuk.

Sędzia: Michał Mularczyk.