Derby dla Polkowic

W meczu III ligi piłkarskiej KGHM ZANAM Polkowice pokonał Zagłębie II Lubin 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztof Drzazga i Rafał Karmelita.

4

Po raz kolejny okazało się, że derby rządzą się swoimi prawami. Pomimo różnicy kilku miejsc w tabeli dzielących oba zespoły pojedynek był bardzo wyrównany, a gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W drużynie Zagłębia zagrało kilku graczy, którzy na swoim koncie mają już występy w ekstraklasie. Na boisku pokazali się m.in. Filip Jagiełło oraz Eryk Sobków i Jarosław Jach. Pierwsza bramka padła dopiero w 45 min. meczu. Ciężar gry wziął na siebie najlepszy strzelec 3. ligi Krzysztof Drzazga. Popularny „Drzaga” minął w polu karnym kilku obrońców, po czym skierował futbolówkę do bramki Zagłębia. Goście na gola KGHM ZANAM opowiedzieli w 54 min. a na listę strzelców wpisał się Eryk Sobków. Na odpowiedź kibice, którzy licznie stawili się na derbach musieli czekać tylko 10 min. Wprowadzony po przerwie Rafał Karmelita zdecydował się na uderzenie z 18 metrów i Michał Nowak wyciągnął futbolówkę z siatki. W 80 min. Jagiełło zobaczył drugą żółtą kartkę i goście musieli grać w 10-tkę. W końcówce meczu swojej kolejnej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Krzysztof Drzazga. Ostatecznie KGHM ZANAM Polkowice w meczu derbowym pokonał Zagłębie II Lubin 2:1.

KGHM ZANAM Polkowice – Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0)
Bramki: Drzazga 45, Karmelita 64 – Sobków 54

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Szymik, Fryzowicz, D. Wacławczyk, K. Wacławczyk, Drzazga (90 Kasiński), Szuszkiewicz (81 Galas), Bancewicz (90 Karpiński), Famulski (62 Karmelita), Dziedzina, Sworacki.

Zagłębie II Lubin: M. Nowak – J. Nowak, Jończy, Jach, Oko (71 Błąd), Masternik, Jagiełło, Żyra, Żmijewski, Andrzejczak, Sobków (67 Siemaszko).

Galeria zdjęć