Derby dla KS Polkowice!

Podopieczni Adama Buczka wygrali w Głogowie 3:1 z miejscowym Chrobrym. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Szymon Sołtyński, Rafał Darda i Szymon Skrzypczak. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 5. kolejki II ligi zachodniej.

 

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Głogowie nie zobaczyli żadnej bramki. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Grzegorz Wan i jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Po stracie bramki zespół KS Polkowice ruszył do odrabiana strat. Wyrównujące trafienie dla podopiecznych Adama Buczka odnotował Szymon Sołtyński, który doskonale wykorzystał błąd głogowskiej defensywy. Drugi gol dla KS Polkowice padł w 70. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu Damiana Ałdasia najwyżej w polu karnym wyskoczył Rafał Darda, który pewnie skierował futbolówkę do bramki gospodarzy. W 82. minucie Szymon Skrzypczak oddał piękny strzał z 16 metrów i tym samym ustalił wynik meczu na 3:1dla KS Polkowice. Swojego zadowolenia po ostatnim gwizdku nie krył Adam Buczek, szkoleniowiec KS Polkowice – Cieszymy się z drugiego zwycięstwa w tym sezonie. Kolejny raz wygrywamy poza Polkowicami. Mamy nadzieję, że w najbliższym meczu wywalczymy pierwszy komplet punktów przed swoją publicznością. Chrobry Głogów był najlepszym zespołem, z jakim do tej pory przyszło nam zagrać w drugoligowych rozgrywkach. Przed nami ciężka praca i myślami jesteśmy już przy meczu z Bytovią Bytów. Pragnę podziękować kibicom za wspaniały i głośny doping. Cieszę się, że osoby, które przyjechały do Głogowa mogły się wspólnie z nami cieszyć z trzech punktów – mówi Adam Buczek, trener KS Polkowice. Na meczu w Głogowie dopingowali nasz zespół przedstawiciele Rady Miejskiej, a wśród nich przewodniczący Emilian Stańczyszyn. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nasz zespół awansował o trzy pozycje w ligowej tabeli. Po czterech kolejkach polkowiczanie z dorobkiem sześciu punktów uplasowali się na dziesiątym miejscu. Następny mecz z udziałem KS Polkowice zostanie rozegrany 8 września na stadionie przy ul. Kopalnianej. Wówczas rywalem zielono-czarnych zespołu będzie Bytovia Bytów. Początek spotkania o godz. 17.

 

Składy:
Chrobry Głogów:
Budnik – Ziemniak, Odrzywolski (71’ Grzybowski), Samiec, Bukraba, Machaj (75’ Kowalczuk), Ulatowski (81’ Soboń), Sędziak, Kaliciak, Wan, Szczepaniak.

KS Polkowice: Primel – Ałdaś (72’ Śliwiński), Darda, Wacławczyk, Fryzowicz, Famulski, Krysian, Skrzypczak, Bryła (43’ Bancewicz), Sołtyński (90’ Martynowicz), Szczepaniak (80’ Kwaśniewski).

Żółte kartki: Wan – Wacławczyk, Krysian.

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)