Derby dla Chrobrego

W meczu kończącym rundę jesienną piłkarze KS-u Polkowice ulegli na wyjeździe liderowi rozgrywek – Chrobremu Głogów 0:5. Była to najwyższa porażka naszego zespołu w tym sezonie.

 

Piłkarze KS-u Polkowice pojechali do Głogowa pełni optymizmu. Zespół Chrobrego jednak bardzo szybko sprowadził podopiecznych trenera Zbigniewa Mandziejewicza na ziemię. Już w 5 min. lider z Głogowa zdobył pierwszego gola. Po stałym fragmencie gry z rzutu rożnego piłkę w bramce Przemysława Kazimierczaka umieścił Michał Ilków-Gołąb W 28 min. było już 2:0 dla miejscowych. Po indywidualnej akcji i błędzie golkipera polkowiczan, niemal z linii końcowej boiska bramkę zdobył Bartosz Machaj. Tuż przed przerwą głogowianie zdobyli trzeciego gola, a na listę strzelców po stałym fragmencie gry wpisał się Adam Samiec. Do przerwy było 3:0 dla Chrobrego. Po zmianie stron podopieczni trenera Ireneusza Mamrota przy biernej postawie polkowiczan dążyli do podwyższenia wyniku. W 78 min. fatalny błąd popełnił Mateusz Bartków i Damian Sędziak znalazł się sytuacji sam na sam z Kazimierczakiem. Napastnik Chrobrego lobował naszego bramkarza i było 4:0 dla miejscowych. Wynik spotkania przy fatalnej postawie obrony KS-u ustalił w 90 min. Ilków-Gołąb. W Głogowie po bardzo słabym meczu Chrobry rozgromił KS Polkowice 5:0.

 

Postawą swoich piłkarzy na boisku załamany był kierownik drużyny KS-u – Piotr Wójcik. Od 28 lat nie przegrałem z Chrobrym Głogów. Gospodarze pokazali nam nasze miejsce w szeregu. Zabrakło pomysłu na grę, walki i woli zwycięstwa. Na wyróżnienie zasłużył jedynie Maciej Bancewicz. Pozostali zawodnicy już dziś powinni szukać sobie nowego klubu.

 

Niepocieszony był również trener zielono-czarnych. Wracamy do Polkowic z workiem bramek. Różnica w tabeli pomiędzy naszymi zespołami była widoczna na boisku. Chcemy wywalczyć na koniec sezonu miejsce w pierwszej ósemce, które gwarantuje  nam pozostanie w gronie drugoligowców- powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Mandziejewicz.

Swojego zadowolenia z wyniku nie krył natomiast szkoleniowiec Chrobrego Głogów – Ireneusz Mamrot. Nareszcie zdobywamy bramki po stałych fragmentach gry, z czym mieliśmy ostatnio problemy. Dziś jeszcze za wcześnie mówić o naszym awansie do 1 ligi. Przed nami jeszcze wiele grania. O tym, kto wywalczy awans zadecyduje runda wiosenna – kończy Mamrot.

Za tydzień w pierwszym meczu rundy rewanżowej rozegranym awansem KS Polkowice zmierzy się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo.

CHROBRY GŁOGÓW – KS POLKOWICE 5:0 (3:0)

1:0 Ilków Gołąb 5
2:0 Machaj 28
3:0 Samiec 38
4:0 Sędziak 78
5:0 Ilków-Gołąb 90

Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Szałek, Samiec, Machaj (75 Kuczer), Hałambiec, Ulatowski, Niewieściuk (87 Ałdaś J.), Sędziak (78 Gancarczyk), Szczepaniak (81 Ziemniak).

KS Polkowice: Kazimierczak – Ałdaś, Bancewicz, Bartków, Darda, Famulski (73 Kamiński), Fryzowicz, Gałach (84 Żmija), Garyga (61 Maciejak), Szewczyk, Kaczmarek.

Żółte kartki: Sędziak, Machaj – Darda, Maciejak.