Chłopcy Wójcika najlepsi

Trampkarze KS Polkowice zostali zwycięzcami rozegranego w Witoszowie halowego turnieju piłki nożnej. W finale podopieczni trenera Andrzeja Wójcika pokonali po serii rzutów karnych Polonię Wrocław 3:2.

21 grudnia w Witoszowie Dolnym k/Świdnicy odbył się mocno obsadzony halowy turniej piłki nożnej. W rywalizacji wzięły udział: Gryf Świdnica 1 i 2, SMS Dzierżoniów, Polonia Wrocław, Górnik Wałbrzych oraz KS Polkowice. Mecze rozgrywano w systemie „każdy z każdym”. Od początku oglądaliśmy wiele ciekawych spotkań na wyrównanym poziomie. Gryf i Górnik występują w Lidze Dolnośląskiej. SMS Dzierżoniów to chłopcy, którzy zostali wybrani z wielu klubów i od poniedziałku do piątku przebywają i trenują w Dzierżoniowie Drużyny te niewątpliwie podniosły poziom sportowy turniej.

Mój zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony i na koniec roku osiągnęliśmy duży sukces. Dramaturgia w turnieju trwała do ostatniego meczu z SMS-em, ponieważ Polonia miała 9 punktów, Gryf 8, SMS 7, Górnik 7 i KS 7. W przypadku zwycięstwa byliśmy w finale a w razie porażki pozostał mecz o 5-6 miejsce – mówi trener Andrzej Wójcik.

Od początku oglądaliśmy na parkiecie ciekawy mecz i po bramce Dawida Kostka wyszliśmy na prowadzenie. Końcówka spotkania to horror. Najpierw karę minutową dostał jeden z naszych zawodników i przeciwnik grał w przewadze, a zaraz potem sędzia odesłał na ławkę kar po jednym piłkarzu z każdego zespołu i gra toczyła się 3 na 2. W tak trudnej sytuacji Michał Malinowski i Damian Budziński obronili korzystny wynik i finał stał się faktem. Po tym zwycięstwie zapanowała ogromna radość w zespole. Finał to dominacja naszego zespołu i wiele zmarnowanych sytuacji. Jednak do końca zachowaliśmy zimą krew i pewnie wykorzystaliśmy 3 rzuty karne -Kostek, Malinowski, Zgała.

Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z gry zespołu. Chłopcy udowodnili, że jest w zespole ogromny potencjał. Mmam nadzieje, że ten sukces dostarczy dodatkowej motywacji do ciężkiej pracy nad sobą – kończy trener Wójcik.

WIELKIE BRAWA

KS Polkowice: Kostek, Krzysiek, Budziński, Chrapko, Kowal, Krawczyk, Turoboś, Czernik, Zgała, Malinowski, Lasek
Bramki – Kostek 6, Lasek 3, Budziński 1, Turoboś 1, Krawczyk 1, Kowal 1, Zgała 1

KS POLKOWICE – POLONIA WROCŁAW 1-1
KS POLKOWICE – GRYF I 5-0
KS POLKOWICE – GRY II 3-4
KS POLKOWICE – GÓRNIK WAŁBRZYCH 3-2
KS POLKOWICE – SMS DZIERŻONIÓW 1-0

FINAŁ
KS POLKOWICE – POLONIA WROCŁAW 1-1 k. 3-2