Mapa strony

Chciałbym z tym zespołem osiągnąć sukces

Od lipca szkoleniowcem piłkarzy KS Polkowice jest Jarosław Pedryc. W ubiegłym sezonie trener prowadził Prochowiczankę Prochowice w rozrywkach 3 ligi, teraz będzie chciał awansować do klasy wyższej z młodą drużyną KS-u.

 

Czy trudno było podjąć decyzję o zmianie klubu?

Jarosław Pedryc: Kiedy otrzymałem propozycję pracy z pierwszą drużyną KS-u Polkowice nie wahałem się ani chwili. Uważam, że była to słuszna decyzja. W Polkowicach spotkałem się z zupełnie inną rzeczywistością niż miało to miejsce w klubach, w których wcześniej pracowałem. To klub prowadzony profesjonalnie, w którym mogę się realizować i piąć z zespołem w górę. KS Polkowice to bardzo młoda drużyna, a ja lubię pracować z młodzieżą.

Przez tydzień zespół przebywał na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim i szlifował formę przed ligą.

Na obóz zabrałem wyselekcjonowaną grupę zawodników. Zajęcia były zróżnicowane i zawodnicy nie mieli czasu się nudzić. Pracowaliśmy m.in. nad szybkością, skocznością i wytrzymałością. Musieliśmy poprawić technikę oraz stałe fragmenty gry. Klub stanął na wysokości zadania i stworzył nam fantastyczne warunki do treningu. Dobrze przygotowane boiska oraz doskonała baza to wszystko musi zaprocentować w rozgrywkach ligowych.

Podczas zgrupowania rozegraliście aż 5 spotkań kontrolnych.

Na zgrupowaniu miałem 23 zawodników, zatem była okazja do sprawdzenia wszystkich graczy. Zespoły, z którymi zagraliśmy sparingi w ubiegłym sezonie występowały w wyższych ligach niż KS Polkowice. Graliśmy m.in. ze spadkowiczem z 2 ligi oraz trzecioligowcami. Bardzo pożytecznym sparingpartnerem był zespół Formacja Mostki. To czołowy zespół 3. ligi z aspiracjami do awansu. Takie mecze dają możliwość poprawienia niektórych elementów gry.

Zgrupowanie w Grodzisku na pewno dało odpowiedź na pytanie, kto będzie grał w pierwszym zespole.

Trzon zespołu już mamy, teraz musimy go uzupełnić zdolnymi, młodymi piłkarzami. Do rozpoczęcia rozgrywek będziemy trenować na własnych obiektach. W minioną sobotę zagraliśmy sparing z Orkanem Szczedrzykowice, natomiast w czwartek zmierzymy się na własnym boisku z dobrze wyszkoloną drużyną Brazylijczyków – ARS Football. Runda jesienna rozpocznie się 16 sierpnia. Po 5 kolejkach będziemy wiedzieli, na co nas stać w rozgrywkach 4 ligi dolnośląskiej. Chciałbym z tym młodym zespołem przechodzić szczebel po szczeblu i piąć się coraz wyżej.