Cenny punkt z Olimpią

Podziałem punktów zakończyło się wyjazdowe spotkanie 3. Ligi pomiędzy Olimpią Kowary a KGHM ZANAM Polkowice. Bramkę na wagę remisu dla Polkowic zdobył Mateusz Surożyński.

suro

Polkowiczanie pojechali do Kowar osłabieni brakiem czterech podstawowych graczy. Ze względu na urazy z Olimpią nie zagrali Piotr Kasiński, Dawid Wacławczyk, Karol Fryzowicz i Rafał Karmelita. Już w pierwszych 15. minutach zielono-czarni stworzyli sobie dwie 100% sytuacje do zdobycia goli. Swoich szans nie wykorzystali Wiktor Kobiela oraz Tomasz Wojciechowski. W 28 min. Adrian Zieliński po błędzie obrony KS-u dał prowadzenie miejscowym. Po zdobyciu gola gospodarze dążyli do podwyższenia wyniku. Doskonale w bramce KGHM ZANAM spisywał się jednak Damian Primel, który wyszedł obronną ręką z czterech sytuacji sam na sam z rywalem. W 63 min. po indywidualnej akcji do wyrównania doprowadził Mateusz Surożyński. Kluczowym momentem meczu była 81 min. spotkania, kiedy to arbiter podyktował rzut karny dla Olimpii. Na wysokości zadania stanął Primel, który obronił jedenastkę. W Kowarach KGHM ZANAM Polkowice zremisował z miejscową Olimpią 1:1.


Trzeba cieszyć się z jednego punktu wywalczonego na boisku rywala. Tym bardziej, że zagraliśmy bez czterech podstawowych graczy. Mam nadzieję, że do meczu z Lechią Dzierżoniów do składu wrócą czołowi zawodnicy naszej drużyny i powalczymy o komplet punktów
– podsumował mecz trener Jarosław Pedryc.

Olimpia Kowary – KGHM ZANAM Polkowice 1:1 (1:0)
Bramki: Adrian Zieliński 28 – Mateusz Surożyński 63

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Zawadzki (60 Szymik), Karpiński, Sworacki, Azikiewicz, Famulski, Galas, Rybarczyk (46 Surożyński), Wojciechowski (83 Ptak), Szuszkiewicz, Kobiela (75 Konefał)