Cenny punkt w Zdzieszowicach

W meczu 15. kolejki 2 ligi piłkarskiej zespół KS Polkowice zremisował na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice 2:2. Bramkę na wagę jednego punktu dla zielono-czarnych zdobył Konrad Kaczmarek.

Po raz kolejny można powiedzieć, że sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło. Jeżeli nie możesz wygrać meczu to go zremisuj. Pojedynek od samego początku układał się po myśli naszego zespołu. W 17 min. po bramce samobójczej Daniela Nowaka było 1:0 dla KS-u. Chwilę później mogło być już 2:0 dla naszych, ale Kaczmarek nie wykorzystał 100 % sytuacji do zdobycia gola. Niestety niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić. W 43 min. Marek Sobik doprowadzili do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.Po zmianie stron nadal stroną dyktującą warunki gry byli polkowiczanie, którzy co kilka minut stwarzali groźne sytuacje pod bramką miejscowych. Niestety piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki Ruchu. W 50 min. Dawid Hanzel wykorzystał błąd naszej obrony i dał prowadzenie swojej drużynie. Ostatnie minuty to typowy hokejowy zamek ustawiony przez podopiecznych trenera Zbigniewa Mandziejewicza w polu karnym rywala, który przyniósł oczekiwany efekt w postali gola. Na listę strzelców wpisał się w 81 minucie Konrad Kaczmarek doprowadzając do wyrównania. W meczu przeciwko Ruchowi nasi gracze pokazali prawdziwy piłkarski charakter, bo walczyli o zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety więcej goli nie padło. W Zdzieszowicach KS Polkowice zremisował z miejscowym Ruchem 2:2.

„Gdybyśmy wykorzystali wszystkie 100 % sytuacje do zdobycia gola to wracalibyśmy z meczu w zdecydowanie lepszych nastrojach. Jeden punkt zdobyty na boisku rywala cieszy, bo moi piłkarze pokazali charakter, a do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele” – powiedział po meczu trener KS Polkowice Zbigniew Mandziejewicz.

Ruch Zdzieszowice 2-2 KS Polkowice
Marek Sobik 43, Dawid Hanzel 50 – Daniel Nowak 17 (s), Konrad Kaczmarek 81

KS Polkowice: Primel – Fryzowicz, Famulski (7 Bartków), Ałdaś, Darda, Wacławczyk, Żmija (80 Gałach), Szewczyk, Garyga (67 Maciejak), Kamiński (60 Bancewicz), Kaczmarek.