Bancewicz Show

Polkowice nadal niepokonane. W meczu 9 kolejki zespół KS-u pokonał przed własną publicznością Olimpię Kowary 2:0. Łupem bramkowym podzielili się Krzysztof Drzazga i Maciej Bancewicz.

Spotkanie pomiędzy KS-em Polkowice a Olimpią Kowary miało być hitem kolejki i niewątpliwie nim było. Obie drużyny przystąpiły do spotkania bardzo skoncentrowane a gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Goście mieli bardzo dobrze poukładaną drużynę i akcje polkowiczan kończyły się na 16 metrze. Zespół trenera Jarosława Pedryca przyśpieszył jednak grę, czego efektem było objęcie prowadzenia przez KS. W 32 min. miejscowi przeprowadzili szybką akcję na połowie rywala. Kamil Zawadzki dokładnie zagrał do będącego na 5. metrze Krzysztofa Drzazgi, a ten w swoim stylu umieścił futbolówkę w bramce Olimpii. Do przerwy było 1:0 dla miejscowych. Po zmianie stron rywale nieco opadli z sił a gospodarze jeszcze bardziej przyśpieszyli grę. Na boisku dwoił się i troił Maciej Bancewicz. Pomocnik zielono-czarnych miał również swoją okazję do zdobycia gola i jej nie zmarnował. W 53 min. popularny „Bancu” strzelił z 18 metrów a golkiper Olimpii odprowadził tylko futbolówkę wzrokiem. Bramka na 2:0 uspokoiła grę. Goście próbowali zdobyć gola kontaktowego, ale ich akcje kończyły się przed polem karnym KS-u. Ostatecznie polkowiczanie pokonali Olimpię Kowary 2:0. 11 października rywalem KS-u będzie Orkan Szczedrzykowice.

KS Polkowice – Olimpia Kowary 2:0 (1:0)
Bramki: Krzysztof Drzazga 32, Maciej Bancewicz 53

KS Polkowice: Primel – Zawadzki, Szymik, Fryzowicz (60 Magdziak), Wacławczyk, Drzazga (90 Karpiński), Bancewicz (90 Kochman), Szuszkiewicz, Kaliciak (75 Jurak), Kasiński, Sworacki.

Olimpia Kowary: M. Gilewski – Smoczyk, Nowiński, Bębenek, J. Gilewski, Szaraniec (60 Szczęsny), Malarowski, Chajewski (90 Murawski), Zatylny (76 Kedzierski), Szujewski, Krupa (82 Rudnicki).