Mapa strony

AP Falubaz zwycięzcą turnieju U-9

W niedzielę 13.10.2013 r. w Polkowicach odbył się turniej piłkarski chłopców urodzonych w roczniku 2004 i młodszych. Do Polkowic zawitały zespoły ze Świdnicy, Żar, Zielonej Góry, Lubina i Głogowa. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Polkowic – Wiesław Wabik.

 

Rozgrywki w pierwszej fazie turnieju toczyły się w dwóch grupach po pięć zespołów. W drugim etapie turnieju drużyny rywalizowały o miejsca w klasyfikacji końcowej turnieju. Po bardzo wyrównanych meczach, w których nie brakowało emocji, wielu wspaniałych zagrań, a co najważniejsze goli w finale spotkały się zespoły Akademii Piłkarskiej FALUBAZ Zielona Góra i Gryfa Świdnica. W regulaminowym czasie gry padł wynik remisowy 1:1, a w serii rzutów karnych lepsi okazali się młodzi zawodnicy Falubazu wygrywając 3:2. W meczu o trzecie miejsce AMICO Lubin pokonało zespół Zagłębia II Lubin 1:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju U-9

1. AP Falubaz Zielona Góra
2. Gryf I Świdnica
3. AMICO Lubin
4. Zagłębie II Lubin
5. KS Polkowice
6. Chrobry II Głogów
7. Gryf II Świdnica
8. Zagłębie I Lubin
9. Chrobry I Głogów
10. UKP Żary

Najlepszym strzelcem turnieju został Tomasz Pieńko z AMICO Lubin – zdobywca 5 bramek, najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Marcina Zakrzewskiego z Gryfa I Świdnica, a najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Gabriel Draczyński z AP Falubaz Zielona Góra.