Ależ to były emocje!

Czarno-zieloni pokonali 3:2 zespół Olimpii Grudziądz. Gola na wagę trzech punktów w 87. minucie meczu zdobył Jakub Więzik. Spotkanie odbyło się w ramach 14. kolejki I ligi.

Już w 23. minucie meczu polkowiczanie wyszli na prowadzenie. Pięknym zagraniem popisał się Damian Ałdaś, a formalności dopełnił Mateusz Piątkowski. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, padła druga bramka dla KS-u. Autorem tego trafienia okazał się Tomasz Salamoński, który z ostrego kąta pokonał Michała Wróbla.

Po zmianie stron do głosu doszedł zespół przyjezdnych, czego efektem były strzelone dwie bramki. Pierwszy gol dla drużyny z Grudziądza zdobył Grischok, który umieścił futbolówkę w samym okienku bramki gospodarzy. W 83 minucie wyrównującego gola dla gości zdobył były zawodnik Górnika Polkowice – Łukasz Tumicz. Gdy wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, padła zwycięska bramka dla podopiecznych Janusza Kudyby. Zamieszanie w polu karnym doskonale wykorzystał Jakub Więzik i jego trafienie dało czarno – zielonym drugie zwycięstwo w tym sezonie. Po 14 kolejkach nasi piłkarze z dorobkiem 10 punktów zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Tracą zaledwie trzy oczka do miejsca gwarantującego utrzymanie w lidze. W najbliższą sobotę czarno – zieloni jadą do Gdyni, gdzie zmierzą się z miejscową Arką.

KS Polkowice – Olimpia Grudziądz 3:2 (2:0)
1:0 – Piątkowski 23′
2:0 – Salamoński 45′
2:1 – Grischok 67′
2:2 – Tumicz 83′
3:2 – Więzik 87′

Składy:

KS Polkowice: Szymański – Krzysztof Janus, Nowak, Peroński, Kocot, Kamil Wacławczyk, Salamoński, Piotrowski, Bancewicz (10′ Ałdaś), Podstawek (71′ Bryła), Piątkowski (46′ Więzik).

Olimpia Grudziądz: Wróbel – Kokoszka, Dąbrowski, Kowalski, Gajda, Frańczak, Kościukiewicz, Białek (25′ Kryszak), Cieciura (61′ Grischok), Ruszkul, Dziedzic (61′ Tumicz).

Żółte kartki: Więzik, Piotrowski (KS Polkowice)- Gajda, Kryszak (Olimpia).

Sędzia: Jarosław Chmiel (Nowy Dwór Mazowiecki).