Górnicy zepsuli święto Odrze

Miała być „Bouna Sera” i świętowanie a było „Jaki tu spokój”. Świętowanie było ale tylko przed meczem. Fajerwerki były na końcu, ale w wykonaniu Zielono-Czarnych. W Bytomiu Odrzańskim, Górnik na otwarcie stadionu pokonał miejscową Odrę 3:0.

Wszyscy w Bytomiu Odrzańskim czekali na mecz ligowy z Górnikiem Polkowice. Przed spotkaniem był pokaz laserów, fajerwerki i przemówienia. Później rozpoczęła się walka na murawie przy nowych światłach. Pierwsze minuty to niezwykła euforia piłkarzy Odry, którzy niesieni dopingiem swoich fanów starali się pokazać dobry futbol. Gospodarze, chociaż grali ofensywnie i z rozmachem, tak naprawdę mieli zaledwie jedną okazję do zdobycia gola. W 26. minucie Gabriel Draczyński  z 5 metrów próbował umieścić futbolówkę w bramce Górnika. Na posterunku był jednak golkiper Zielono-Czarnych – Marcin Furtak. Dobrze grająca defensywa Górnika nie pozwoliła na więcej miejscowym. W drugiej odsłonie na murawie rządzili już tylko i wyłącznie podopieczni trenera Ariela Sworackiego. W 68. min. polkowiczanie przeprowadzili składną akcję lewą stroną boiska, Mariusz Szuszkiewicz wypuścił w uliczkę Michała Nagrodzkiego a ten pięknym strzałem pokonał golkipera miejscowych. Wynik 1:0 dla naszego zespołu utrzymał się do 90. min. regulaminowego czasu gry. Arbiter doliczył 8 minut, które były zabójcze dla Odry. W doliczonym czasie gry Zielono-Czarni zdobyli 2 gole, a na listę strzelców wpisali się kolejno Michał Nagrodzki i Oskar Leopold. Trzecia wygrana z rzędy piłkarzy Górnika stała się faktem, a gracze Odry musieli uznać wyższość Górnika Polkowice.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Górnik Polkowice 0:3 (0:0)
Michał Nagrodzki  68 i 90+2. Oskar Leopold 90+4

Odra Bytom Odrzański, skład wyjściowy: Bartek Szafer- Patryk Marek, Konrad Grzymisławski, Kamil Walków, Dawid Kanikowski, Sebastian Górski, Kacper Koppenhagen, Gabriel Draczyński, MykytaLoboda, Miłosz Jandziak, Miłosz Jóźwiak

Górnik Polkowice: Marcin Furtak – Jarosław Ratajczak, Maksymilian Czajka (59 Oskar Leopold), Mateusz Solarz (90+7 Jakub Rogalski, Mateusz Surożyński (46 Mariusz Szuszkiewicz), Michał Bogacz, Szymon Drewniak, Kacper Strzelecki (81 Kacper Poczwardowski), Karol Fryzowicz, Bartosz Rymaniak, Filip Baranowski (46 Michał Nagrodzki).