7:0 na Święto Klubu

W meczu kończącym rozgrywki 4. ligi dolnośląskiej piłkarze KGHM ZANAM Polkowice rozgromili Orła Ząbkowice Śląskie 7:0. Od nowego sezonu zielono-czarni grać będą w 3. lidze dolnośląsko – lubuskiej.

IMG_2401 

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice w swoim ostatnim meczu ligowym chcieli pożegnać się ze swoją publicznością i zaaplikować rywalom jak najwięcej bramek. Od samego początku przewaga należała do podopiecznych trenera Jarosława Pedryca, którzy dominowali na murawie. Pierwsza bramka padła dopiero w 17 minucie, kiedy to Maciej Bancewicz zdecydował się na uderzenie z 20 metrów czym kompletnie zaskoczył golkipera przyjezdnych. Później nad stadion nadciągnęły czarne chmury, ale tylko te pogodowe. Z nieba lało ja z cebra, a piłkarze dosłownie musieli wykręcać koszulki. Jednobramkowe prowadzenie naszego zespołu utrzymało się do końca pierwszej połowy.

W przerwie ma murawie zaprezentowały się wszystkie sekcje KS Polkowice prowadzone przez motocrossowców, dołączyli do nich również piłkarze, którzy na drugą odsłonę wyszli już w nowych koszulkach. Zaledwie 4 minuty po przerwie Dawid Wacławczyk, uderzył z wolnego i było 2:0, a kolejne gole były już tylko kwestią czasu. Festiwal strzelecki rozpoczął się w 61 min., kiedy to Wojciech Jurak podwyższył na 3:0. Od tego momentu bramki padały, co kilka minut, a na listę strzelców wpisali się kolejno Piotr Kasiński, Dawid Wacławczyk, Aleksander Kucharuk oraz Krzysztof Kaliciak. Ostatecznie KGHM ZANAM rozgromił Orła Ząbkowice Śląskie 7:0.

KGHM ZANAM Polkowice – Orzeł Ząbkowice Śląskie 7:0 (1:0)
Bramki: Bancewicz 17, Wacławczyk 48, 86, Jurak 60, Kasiński 77, Kucharuk 88, Kaliciak 89

KGHM ZANAM Polkowice: Ptak – Szymik, Kasiński, Wacławczyk, Karpiński, Bancewicz (65 Zawadzki), Famulski (75 Seta), Szuszkiewicz (46 Dziadowicz), Drzazga (80 Kaliciak), Jurak (65 Świdwa), Fryzowicz (80 Kucharuk).