70 lat minęło

20 maja na stadionie KS Polkowice odbyły się uroczystości związane z 70-leciem piłki nożnej w tutejszym klubie piłkarskim. Dla obecnych kibiców to KS Polkowice, dla tych pamiętających sukcesy to Górnik Polkowice, dla tych najstarszych – Włókniarz Polkowice, klub, który na sportowej mapie Dolnego Śląska pojawił się w 1947 roku.


Uroczystości rozpoczęły się od specjalnego nabożeństwa w kościele, a po Mszy Świętej barwny korowód przeszedł na stadion miejski. Tam kilkudziesięciu byłych i obecnych piłkarzy polkowickiego klubu zostało udekorowanych najwyższymi odznaczeniami Polskiego Związku Piłki Nożnej, Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Wyróżnienia wręczali: burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, prezes DZPN i zarazem wiceprezes PZPN Andrzej Padewski i szefowa OZPN Maria Kajdan. Wśród gości nie zabrakło parlamentarzystów z posłem Krzysztofem Kubowem na czele, samorządowców z Emilianem Stańczyszynem i Markiem Tramś i prezesi klubów sportowych z Robertem Sadowskim, sternikiem Zagłębia Lubin.

 

– Największa satysfakcją w roku 70-lecia klubu jest to, że połowę zespołu stanowią polkowiczanie, a druga połowa to chłopcy z najbliższych okolic – powiedział Paweł WECHTA z KS Polkowice. – Młodzi polkowiczanie trenujący licznie w naszym klubie widzą, że ciężko trenując mają realną perspektywę grania w pierwszym zespole. Mam też wielką satysfakcję, że z klubu typowo piłkarskiego w ciągu 2 lata staliśmy się klubem 7-sekcyjnym. Nie było to możliwe bez wsparcia polkowickiego samorządu z burmistrzem Wiesławem Wabikiem na czele.

Obecnie KS Polkowice zajmuje miejsce w czołówce 3 ligi i… – Jak wywalczy drużyna awans do 2 ligi to… płakać nie będziemy – powiedział burmistrz Polkowic Wiesław Wabik. – Usiądziemy i porozmawiamy odnośnie przyszłości klubu. Druga liga to znakomita promocja Polkowic i zarazem magnes dla dziesiątek młodych chłopców i dziewczynek, które trenują futbol w klubie. Ten klub, ta drużyna w tej chwili jest mocno polkowicka, polkowiczanie utożsamiają się z klubem i to cieszy.

W ramach obchodów rozegrano również turniej dzieci i młodzieży, mecz VIP-ów oraz spotkanie piłkarskie pomiędzy oldbojami Górnika Polkowice a Zagłębiem Lubin. Ostatnim punktem jubileuszu był mecz 3. ligi piłkarskiej, w którym KGHM ZANAM Polkowice pokonał Górnika Wałbrzych 2:1.

Galeria zdjęć