Udany sparing z Zagłębiem

W swoim ostatnim meczu kontrolnym rozegranym w Lubinie piłkarze KGHM ZANAM Polkowice zremisowali z rezerwami Zagłębia 2:2. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Maciej Bancewicz.

Spotkanie w Lubinie stało na bardzo wysokim piłkarskim poziomie. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy już na początku, po stałym fragmencie gry objęli prowadzenie 1:0. To jednak polkowiczanie nadawali ton grze stwarzając sobie kilka 100 % sytuacji pod bramką doskonale dysponowanego golkipera Zagłębia-  Hładuna. Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy. Po zmianie stron, miejscowi po raz kolejny zaskoczyli obrońców KS-u. Strzałem życia z dystansu popisał się Bartosz Slisz i zrobiło się 2:0. Po starcie gola polkowiczanie postawili wysoki pressing, co w krótkim czasie przyniosło oczekiwany efekt bramkowy. W 52 min. z rzutu karnego bramkę kontaktowa zdobył Maciej Bancewicz. 10 minut później ten sam zawodnik po indywidualnej akcji doprowadził do remisu. W drugiej odsłonie lubinianie praktycznie nie opuszczali własnej połowy, nie mogąc poradzić sobie z szybkimi akcjami zespołu trenera Enkeleida Dobi. W samej końcówce polkowiczanie mogli przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść, zabrakło jednak spokoju w wykończeniu akcji. W Lubinie po bardzo dobrej grze KGHM ZANAM Polkowice zremisował z beniaminkiem 3. lig – rezerwami Zagłębia 2:2.

Zagłębie II Lubin –  KGHM ZANAM Polkowice 2:2 (1:0)
Bramki: Bartosz Slisz 7, 46 – Maciej Bancewicz 52 k., 62

Zagłębie II Lubin: Hładun – Witsanko, Bieliński, Oko, Nahrebecki – Spychała, Slisz, Błąd, Andrzejczak, Gołębiowski – Nowak.

Grali również: Dudziak, Chodyna, Pakulski, Ryś, Soszyński

KGHM ZANAM Polkowice:  Primel ( 46 Furtak) – Azikiewicz (46 Magdziak), Ziemniak, Michalski (64 Zawadzki), Fryzowicz (72 Jankowski), Wojciechowski (46 Nowacki), Karmelita (72 Tkaczyk), Galas (46 Konefał), Bancewicz (76 Kondrat), Piotrowski (46 Surożyński), Szuszkiewicz (68 Kobiela)