Mapa strony

Pucharowe podium Marcina Wójcika i Rafała Miśtaka w Obornikach

Wczoraj w Obornikach została rozegrana 7 Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Na bardzo pięknym i dobrze przygotowanym torze przy bardzo pięknej pogodzie jaka dopisała zawodnikom a w szczególności Marcinowi Wójcikowi w klasie Otwarta 2 Marcin w pierwszym biegu był bezkonkurencyjny i zajął pierwsze miejsce lecz w drugim biegu walczył do samego końca ze swoimi największymi rywalami Markiem Begierem z MKS Nekla i Tomaszem Stelmaszczykiem z LSM Brytech-Reicing co mu dało trzecią pozycję i drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodów za Tomaszem Stelmaszczykiem obaj zawodnicy uzyskali tą samą ilość punktów lecz według regulaminu wygrywa zwycięzca drugiego biegu. Drugim zawodnikiem na pudle był Rafał Miśtak w klasie Junior. Rafał także toczył zacięty bój w obu swoich i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodów za Robertem Szkopkiem OKM Ostrów i Chrisem Seiffertem z KM Chojna. Trzeci puchar i najważniejszy dla całego klubu było zajęcie trzeciego miejsca w Klasyfikacji Klubowej. KLUB MOTOCROSS POLSKA DOBROMIL zdobył 317 punktów i po 7 Rundach zajmuje drugą pozycję w Klasyfikacji Klubowej z ilością 2406 punktów. W Obornikach także bardzo dobrze pojechali Dariusz Przybysz w klasie Otwarta Licencja zajmując 4 miejsce co trzeba zaznaczyć że w tej klasie zaczyna startować czołówka Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w motocrossie. W klasie Otwarta 1 Marcin Łysowski w pierwszym swoim biegu prowadził przez swój wyścig lecz na ostatnim okrążeniu motocykl uległ awarii i spadł na 16 pozycję w drugim biegu Marcin był piąty co mu dało w klasyfikacji indywidualnej zawodów dopiero 11 miejsce. Szkoda że Marcinowi towarzyszył taki pech w tych zawodach. Również trzeba wyróżnić zawodników startujących po raz pierwszy w zawodach motocrossowych a w szczególności Mariuszowi Heinze w klasie Otwarta 1 zajmując 14 miejsce i Kacpra Kwasa w klasie Młodzik C zajmując 9 miejsce. W imieniu Zarządu KLUB MOTOCROSS POLSKA dziękujemy wszystkim zawodnikom którzy wystartowali w Obornikach i walczyli do końca o punkty indywidualne oraz w Klasyfikacji Klubowej. Dziękujemy również sponsorom za wspieranie nas na zawodach. Zapraszamy wszystkich kibiców na 8 Rundę która odbędzie się w miejscowści Wschowa 18 .09.2011.