Mapa strony

Marek Przybysz i Marcin Wójcik na najwyższym podium w Koszalinie

14 sierpnia w Koszalinie została rozegrana 6 Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie największym zaskoczeniem organizatorów i największych fanatyków tej dyscypliny był start Marka Przybysza który po przerwie czterech lat wystąpił w klasie Otwarta Licencja i jak przystało na wielokrotnego Mistrza Polski był bezkonkurencyjny w obu swoich biegach i staną na najwyższym podium. Kibice którzy przybyli na tor w Konikowie mogli podziwiać wyczyny starego Mistrza z przed lat po tak długiej przerwie. Przypomnijmy również że Marek Przybysz wystąpił po raz pierwszy w barwach KMP DOBROMIL którego jest założycielem tego klubu w raz ze swoim bratem Darkiem Przybyszem który również startował w tej klasie i zajął 4 miejsce, szkoda tylko że Darkowi towarzyszył pech w tych zawodach bo w obydwóch swoich biegach zaliczył wywrotki i musiał odrabiać duże straty i zadowolić się tylko 4 miejscem. Drugim zawodnikiem na najwyższym podium w klasie Otwarta 2 był Marcin Wójcik który w pierwszym biegu był bezkonkurencyjny a w drugim biegu musiał toczyć zacięty bój o jak najlepszą lokatę ze względu wywrotki zaraz po starcie, ale jak przystało na Marcina upartość i waleczność dała mu drugą pozycję i wywalczenie w klasyfikacji indywidualnej zawodów po dwóch biegach pierwszego miejsca. Trzecim najwyższym podium i po raz pierwszy w historii naszego klubu było zajęcie pierwszego miejsca w Klasyfikacji Klubowej, w której to chłopaki z KMP DOBROMIL z ilością 460 punktów pokonali WKM Wschowa przerywając im serie 20 zwycięstw z rzędu. Szkoda tylko że organizator zawodów zapomniał zakupić Pucharów w Klasyfikacji Klubowej ale mamy nadzieje że Puchary zostaną dowiezione na zawody w Obornikach i rozdane a organizator z Koszalina naprawi swój błąd którego nie doczytał w Regulaminie. Na podium stanęło także dwóch naszych Juniorów Rafał Miśtak zajął drugie miejsce za Niemcem Chrisem Seiffertem z KM Chojna i na trzecim miejscu uplasował się Maciej Dobrowolski który robi postępy z zawodów na zawody i powoli przesuwa się coraz wyżej. Gratulujemy Maćkowi oraz Rafałowi w tej klasie. W zawodach w Koszalinie dobre pozycje zajęli również Marcin Łysowski 4 miejsce, Roman Oraczewski 10 miejsce w klasie Otwarta 1. W klasie Młodzik Damian Azmin zajął 4 miejsce, Maciej Przybysz 7 miejsce, Piotr Krawczyk 8 miejsce, Adrian Żyta 9 miejsce. W klasie Junior Patryk Kowalczyk 11 miejsce, Łukasz Chmiel 15 miejsce. W klasie Otwarta 2 Daniel Bortniak zajał 10 miejsce, Krzysztof Krawczyk 18 miejsce, Marcin Czubak 21 miejsce. I najstarszy nasz zawodnik jeżdżący w klasie Weteran Krzysztof Murawski zajął 9 miejsce. W imieniu Zarządu KLUB MOTOCROSS POLSKA w DOBROMILU gratulujemy zawodnikom za sukcesy indywidualne oraz w Klasyfikacji Klubowej.Zapraszamy wszystkich na 7 Rundę która odbędzie się 03.09.2011 w Obornikach.