Mapa strony

Zapraszamy na treningi unihokeja

Klub Sportowy Polkowice zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat do udziału w zajęciach sekcji unihokeja KS PGM Polkowice. W treningach mogą uczestniczyć uczniowie z klas I-III ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Polkowice.

Galeria zdjęć

Unihokej (skrót od uniwersalnego hokeja) jest halową grą zespołową z kilkudziesięcioletnią tradycją.  Początkowo dyscyplina ta rozwijała się głównie w krajach skandynawskich w połowie lat 70. ubiegłego wieku. Z czasem jednak zyskała na popularności i sukcesywnie docierała do kolejnych krajów. W Polsce pojawiła się niedługo po zmianach ustrojowych za sprawą małżeństwa Ewy i Rogera Żółtowskich. To właśnie oni jako pierwsi popularyzowali unihokej wśród dzieci i młodzieży. Pierwszy turniej w Polsce rozegrano już w 1991 roku. Zorganizowano wtedy I Ogólnopolski Festiwal Unihokeja w Gdyni, w którym wzięło udział 12 zespołów z całego kraju. Szczyt zainteresowań tą dyscypliną nastąpił w połowie lat 90. ubiegłego stulecia. Powołano wówczas Polską Federację Unihokeja, która z czasem przekształciła się w Polski Związek Unihokeja. Jej rozwój na świecie wpłynął na przyjęcie w 2011 roku Międzynarodowej Federacji Unihokeja do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a Polski Związek Unihokeja w roku 2014 stał się członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Obecnie unihokej jest dyscypliną oczekującą na start w Igrzyskach Olimpijskich.

Z tego m.in. powodu warto już dziś spróbować swoich sił w nowej i popularnej grze. Aby ją trenować nie trzeba już dojeżdżać do innego miasta. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Polkowicach trzy razy w tygodniu, tj.: w poniedziałki i środy w godzinach 16-17.30 oraz w piątki od 17-18.30. Adepci mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt, który został zakupiony przez KS Polkowice. Jest on dostosowany do wzrostu i wieku dzieci.
– Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych mieszkańców Polkowic do udziału w zajęciach sekcji unihokeja. Trenowanie tej dyscypliny zapewni państwa dzieciom nie tylko dobrą zabawę, ale przede wszystkim aktywność fizyczną, która odpowiednio wpływa na rozwój m.in. zdolności psychofizycznych, motorycznych oraz współpracy z rówieśnikami – mówi Izabela Ziomek, instruktor unihokeja w KS Polkowice.

Treningi
poniedziałek, środa, piątek – od 16.00 – 17.30
Mała sala w SP 2 Polkowice

Więcej informacji u instruktora Izabeli Ziomek pod numerem telefonu: 662 864 120