Udany rok kijkarzy

Rok 2018 był bardzo udany dla zawodników sekcji Nordic Walking KS Metraco Górnik Polkowice. Największym osiągnięciem było zdobycie Drużynowego Pucharu Polski na wszystkich dystansach, co zaowocowało przyznaniem najwyższego odznaczenia Polskiej Federacji Nordic Walking – „NORDICUS – Drużyna Roku”.

Drużyna składająca się z 30 osób startowała w 16 zawodach osiągając bardzo dobre wyniki. Nasze zawodniczki z sukcesem zakończyły maraton, plasując się na czołowych miejscach w swoich kategoriach wiekowych, a kobieca sztafeta stanęła na najwyższym stopniu podium.

Mistrzostwa Świata w Mosinie zaowocowały tytułami drużynowych i indywidualnych mistrzów  świata w OPEN oraz w kategoriach wiekowych.

Na Mistrzostwach Polski w Osielsku zawodnicy naszej sekcji zdobyli najwyższe trofea.

Startując w siedmiu edycjach Pucharu Polski, członkowie  polkowickiego klubu osiągnęli maksymalną ilość punktów, zdobywając Drużynowy Puchar Polski na wszystkich dystansach, za co zostali uhonorowani najwyższym odznaczeniem Polskiej Federacji Nordic Walking – „NORDICUS – Drużyna Roku”.

Kijkarze KS Metraco Polkowice odnosili także znaczące sukcesy startując w Pucharach Regionalnych. Swoją obecność zaznaczyli również w Mistrzostwach Wrocławia. Nie mogło także zabraknąć zawodników klubu w Finale  Akademii Zdrowia „Santander”, gdzie indywidualnie wywalczyli miejsca na podium. Klub zakończył swoje starty na Przełajowych Mistrzostwach Dolnego Śląska, zapisując się jak najlepiej w historii tej imprezy sportowej.

 

Kalendarz imprez Nordic Walking, w których brali udział zawodnicy KS Metraco Polkowice  w roku 2018.

 

 1. V Mistrzostwa Polski w Maratonie i VII Mistrzostwa Polski Sztafet w Jastrowiu
 2. Puchar Polski w Mielnie
 3. Puchar Polski Konstancin Jeziorna
 4. Puchar Polski Kolbuszowa
 5. Puchar Polski Polanica
 6. Puchar Polski i Mistrzostwa Polski Osielsko
 7. Puchar Polski Potęgowo
 8. Finał Pucharu Polski Hajnówka
 9. Mistrzostwa Świata Mosina
 10. Puchar Podkarpacia Polańczyk
 11. Puchar Ziemi Dobrzyńskiej Skrwilno
 12. Puchar Pomorza z finałem w Szczecinie
 13. Puchar Wielkopolski z finałem w Śremie
 14. Mistrzostwa Wrocławia
 15. Finał Akademii Zdrowia Santander we Wrocławiu
 16. Przełajowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Oleśnicy