Udanie zakończyli rok

Końcówka ubiegłego roku była bardzo udana dla zawodników sekcji bokserskiej KS Polkowice. Brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików wywalczył Hubert Karkos.

2

Hubert Karkos przed wyjazdem na Mistrzostwa Polski obiecywał, że jedzie po medal i słowa dotrzymał. W kategorii 68 kg wywalczył brązowy krążek. To pierwszy tak duży sukces młodego pięściarza z Polkowic.
Warto również odnotować starty innych naszych zawodników. W kategorii 43 kg i 59 kg, w których walczyli Gracjan Rzepa i Marcin Niciński ich bezpośredni rywale zostali Mistrzami Polski. Trzeba dodać, że nie mieli oni z naszymi bokserami łatwej przeprawy. Czekamy na kontynuację dobrych startów w 2016 roku już w kategorii wiekowej kadet.

Turniej Lubin

Równie udanie zakończył sezon nasz senior Artur Sieńko startujący w kategorii ciężkiej tzw. wadze królewskiej +91 kg. Pięściarz KS Polkowice powrócił do trenowania po kontuzji i dopiero pod koniec roku przystąpił do rywalizacji w ringu. Zrobił, to w efektownym stylu wygrywając dwie soboty bokserskie w Lubinie i Lubaniu. W Lubinie pokonał swojego rywala w 2 rundzie przez TKO, a w Lubaniu wygrał na pełnym dystansie z zawodnikiem gospodarzy. Wygrane pojedynki pozwalają optymistycznie spojrzeć na trudne zmagania, jakie czekają naszego boksera w 2016 roku. Sukcesy Artura w kategorii +91 kg senior są tym cenniejsze, iż mobilizują całą grupę lżejszych i młodszych zawodników naszego klubu.