Polkowiczanie wygrali „Bałtycki Tour Nordic Walking”
Przez 3 dni zawodnicy nordic walking rywalizowali w Pucharze Pomorza ? Bałtyckim Tour, który zaliczany były do rywalizacji Pucharu Polski. Rewelacyjnie spisali się kijkarze KS Metraco Polkowice, którzy okazali się najlepsi i zdobyli puchar.
Na Bałtycki Tour składały się starty w Mielnie, Sianowie i Koszalinie. Już pierwsze zawody pokazały, że nasi zawodnicy będą liczyć się w stawce walczącej o puchar. W Mielnie polkowiczanie wywalczyli 17 medali, w Sianowie o dwa krążki mniej. O końcowej rywalizacji decydował zatem start w Koszalinie. Tu kijkarze z KS Metraco Polkowice znowu stanęli na wysokości zadania aż 17 razy stając na podium, co dało im wygraną w Bałtyckim Tour Nordic Walking.
Koszalin, dystans 5 km
I miejsce / III OPEN ? Roman Woroch ? M 55-59
I miejsce ? Jan Mikołajczak ? N-spaw. A
I miejsce ? Damian Duszeńko ? N-spraw. B
I miejsce ? Teresa Grygorowicz ? K 65-69
II miejsce ? Jakub Duszeńko ? N-spraw. B
III miejsce ? Bogdan Grygorowicz ? M 65-69
III miejsce ? Przemysław Bik ? M-junior
III miejsce ? Elwira Duszeńko ? N-spraw. A
Dystans 10 km
I miejsce ? Stefan Helwich ? M 60-60
I miejsce ? Renata Jędrasiak ? K 50-59
I miejsce ? Katarzyna Skrycka ? K 30-39
I miejsce ? Lucyna Stępień ? K 60-69
I miejsce ? Janina Woronko-Zaczyńska K 70+
II miejsce ? Piotr Siwak ? M 50-59
II miejsce ? Józef Piątkowski M 70+
III miejsce ? Krzysztof Kalisz ? M 60-69
III miejsce ? Maciej Duszeńko ? M 18-29
Galeria zdjęć
















