Mapa strony

Polkowiczanie mistrzami Europy

8 tytułów mistrzowskich wywalczyli zawodnicy KS Metraco Polkowice podczas rozegranych w Legnicy Mistrzostw Europy Nordic Walking. Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach stanęli: Katarzyna Skrycka, Renata Jędrasiak, Roman Woroch, Ewa Starzyńska Stefan Helwich, Jolanta Kurzawska, Janina Woronko -Zaczyńska oraz najmłodszy w naszej ekipie Przemek Bik.

menordic-grupa-kopia

Ponad 250 zawodników z Polski, Niemiec, Austrii, Włoch, Słowenii i Czech wystartowało w Mistrzostwach Europy Nordic Walking. W rywalizacji wzięli udział również kij karze z Chin, którzy dopiero przymierzają się do tej dyscypliny sportu. Preludium do Mistrzostw Europy był start w Pucharze Europy na dystansie 10 km, w którym wystartowali również polkowiczanie. Najlepiej z naszych zawodników spisali się Janina Woronko-Zaczyńska, która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej oraz Józef Piątkowski, który był 3-ci.

W przerwie między Pucharem a Mistrzostwami Europy doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Polską Federacją Nordic Walking a Federacją Białorusi.

Następnie na starci stanęli najlepsi kij karze, którzy rywalizowali w mistrzostwach starego kontynentu.  Dystans 5 km najszybciej pokonał Karol Stiller z Częstochowy zdobywając tytuł Mistrza Europy. Rewelacyjnie spisali się również zawodnicy polkowickiej sekcji KS Metraco, którzy wywalczyli łącznie 14 medali. Złote krążki dla naszego klubu zdobyli: Katarzyna Skrycka, Renata Jędrasiak, Roman Woroch, Ewa Starzyńska, Stefan Helwich oraz Jolanta Kurzawska, Janina Woronko -Zaczyńska i Przemek Bik. Na drugim stopniu podium stanęli Stanisław Bik i Eugeniusz Gajewski, a na trzecim Marzenna Lesińska, Anna Szałaj, Helena Pacyna i Bogdan Grygorowicz.