Pobili rekord

W Polkowicach odbył się „Bieg i Marsz Dookoła Świata” wspierający akcję Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Zauważ mnie 2016. Sponsorem imprezy była Gmina Polkowice.

IMG_1319

Już od piątku 19 czerwca w polkowickich szkołach odbywały się warsztaty nordic walking prowadzone przez miejscowych instruktorów. Dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych chętnie uczestniczyli zajęciach i z zainteresowaniem słuchali instruktorów.

Dzień później podczas Święta Klubu na stadionie przy ul. Kopalnianej w Polkowicach od godzin porannych można było zobaczyć ludzi dobrej woli, którzy wspierali ten szczytny cel. W sumie do akcji włączyło się 87 zawodników i 20 przedszkolaków, którzy łącznie pokonali dystans 936 kilometrów, co jest nowym rekordem wśród rywalizacji miast z całej Polski. Najwięcej, bo aż 39 km pokonał Piotr Siwak. Niewiele mniej przeszli zawodnicy naszej sekcji nordic walking KGHM Metraco: Józef Piątkowski i Lucyna Stępień. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, a pieniądze zebrane podczas imprezy zostały przekazane stowarzyszeniu „Zauważ mnie 2016 „. Finał kolejnej edycji „Biegu i Marszu Dookoła Świata” odbędzie się w 2017 roku w Polkowicach.

Galeria zdjęć