Muszyński wygrał w Rydze

Doskonały występ zaliczył zawodnik KS Metraco Polkowice podczas gali Klondaika Fight Arena w stolicy Łotwy Rydze. Bartosz Muszyński wygrał z utytułowanym  fighterem gospodarzy Igorsem Tkačenko. Druga runda finałowa ośmioosobowego turnieju odbędzie się  10-go lub 17-go grudnia.

nph_9414

Bartosz Muszyński w pierwszej rundzie turnieju wagi junior półciężkiej (81 kg) zmierzył się  z miejscowym zawodnikiem Igorsem Tkačenko. Łotysz był faworytem turnieju i najbardziej utytułowanym zawodnikiem tego kraju. 3 razy zdobywał mistrzostwo Łotwy  i 2 razy tytuł mistrza Krajów Bałtyckich oraz  tytuł mistrza Europy Federacji WAK-1F. Z kolei Polkowiczanin miał świetną serię zwycięstw zawodowych na galach FEN 10, Hyundai Boxing Night czy FEN 12.

Po długiej podróży obawiano się o kondycję Polaka, ale Muszyński walczył mądrze a dodatkowo niekonwencjonalnym stylem zaskoczył rywala. Doskonale operował niskimi kopnięciami bijąc je głównie na zakroczną nogę i zaskoczony rywal nie był w stanie nic poradzić. Muszyński nie jest także wirtuozem boksu, ale walcząc szeroką gardą na odchyleniu i nurkując pod ciosy rywala znakomicie zrekompensował boks Tkacenki. Do tego efektownie podcinał i obalał rywala.

Bartosz walcząc czasem sprytnie i na pograniczu regulaminu, pokazał to z czego słynie czyli doświadczenie i cwaniactwo ringowe. W zasadzie po trzech rundach powinien być zwycięzcą bez dwóch zdań, ale zarządzono rundę dodatkową i tu faworyt gospodarzy także przegrał a Muszyński mógł cieszyć się ze swojego kolejnego zwycięstwa