Mistrzostwa na torze

W Gaworzycach rozegrano Mistrzostwa Polski Cross Nordic Walking. W rywalizacji wzięło udział ponad 50 kijkarzy z całego kraju. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Polkowic.

Crossowe Mistrzostwa Polski  po raz pierwszy rozegrane zostały na torze motocrossowym w Gaworzycach. Na uczestników rywalizacji czekała ekstremalna trasa licząca 5 km. Zawodnicy zmagali się nie tylko z trudnym terenem  ale również z padającym deszczem, który utrudniał walkę. W sumie rozegrano 5 kategorii wiekowych. W większości dominowali sportowcy KS Metraco Polkowice zajmując miejsca na podium.

Najmłodszym uczestnikiem rywalizacji był 12-letni Sebastian Kowalski z Polkowic, który w kategorii Junior zajął 2. miejsc.  Zawodnicy naszej sekcji aż 12 razy stawali na podium zdobywając: 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Na uwagę zasługują również wysokie miejsca polkowiczan, którzy dopiero planują starty w naszych barwach. 2-ga w kategorii K 50-59 była Bożena Wiśniewska, a 3-cia Beata Majewicz.


Miejsca medalowe zawodników KS Metraco Polkowice

I miejsce ? Anna Zaczyńska ? K 30-39
I miejsce ? Artur Kryś ? M 40-49
I miejsce  ? Renata Jędrasiak ? K 50-59
I miejsce ? Ireneusz Lubiatowski ? M 50-59
I miejsce ? Lucyna Stępień ? K 60+
I miejsce ? Stefan Helwich ? M 60+

II miejsce ? Piotr Siwak ? M 50-59
II miejsce ? Jolanta Kurzawska ? K 60+
II miejsce ? Jan Mikołajczak ?M 60+

III miejsce ? Roman Woroch ? M 50-59
III miejsce ? Janina Woronko – Zaczyńska ? K 60+
III miejsce ? Krzysztof Kalisz ? M 60+

Galeria zdjęć