KS Metraco Polkowice Mistrzem Polski

Wielkim sukcesem zawodników naszej sekcji nordic walking zakończyły się rozegrane w Jastrowie VII Sztafetowe Mistrzostwa Polski. Złote medale wywalczyła drużyna kobiet, natomiast panowie stanęli na drugim stopniu podium.

Udanie zainaugurowali nowy sezon startów nasi kijkarze. Podczas Sztafetowych Mistrzostw Polski nie mieli sobie równych. Bezkonkurencyjna okazała się kobieca sztafeta KS Metraco Polkowice w składzie: Renata Jędrasiak,  Izabela Okrzesik-Frąckowiak, Jolanta Kurzawska, Teresa Grygorowicz, która zdobyła mistrzostwo kraju. Nasi panowie w składzie: Roman Woroch, Piotr Siwak, Artur Kryś, Roman Frąckowiak, na tym samym dystansie 42, 195 km zdobyli tytuły wicemistrzów Polski.

To jednak nie koniec sukcesów naszych zawodników. Mistrzostwo Polski Nordic Walking w Maratonie w kat. K 60-64 wywalczyła Lucyna Stępień. Druga w swojej kategorii K 65+ była Maria Zawadzka.

Na uwagę zasługuje również zwycięstwo Romana Worocha w Rajdzie Jastrowickim na dystansie 5,3 km.