Mapa strony

Hubert Karkos wgrał w Rybniku

W Rybniku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Boksie. W imprezie wzięli udział zawodnicy z trzech okręgów: śląskiego, łódzkiego i dolnośląskiego.

2

Na mistrzostwach walczyło trzech zawodników Klubu Sportowego Polkowice. Najlepiej z naszej ekipy spisał się walczący w kat. wag. 68 kg Hubert Karkos, który w finale wygrał jednogłośnie na punkty z reprezentantem okręgu śląskiegoKamilem Rogałą. Do finału dotarli równie z Gracjan Rzepa (kat. wag. 43 kg) oraz Marcin Niciński ( kat. Wag. 59 kg), którzy musieli uznać wyższość swoich rywali.

Mistrzostwa w Rybniku były jednocześnie kwalifikacja do tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Poznaniu. O tytuł najlepszego zawodnika w kraju powalczy zwycięzca Mistrzostw Międzywojewódzkich – Hubert Karkos.

 

Wyniki zawodników KS Polkowice:

Waga 43 kg Gracjan Rzepa – w półfinale pokonał reprezentanta Łodzi Stańczaka, w finale przegrał z zawodnikiem ze Śląska Trojokiem;

Waga 59 kg Marcin Niciński –wygrana w półfinale z reprezentantem Łodzi – Okrasą. W finale przy punktacji dwóch sędziów ze Śląska przegrana stosunkiem głosów 2:1 (werdykt mocno dyskusyjny) z miejscowym zawodnikiem Jakubem Ogórkiem.

Waga 68 kg Hubert Karkos – w półfinale wolny los. W finale jednogłośnie na punkty 3:0 z reprezentantem Śląska – Kamilem Rogałą.

Hubert Karkos powalczy o medal Mistrzostw Polski.

Wszyscy zawodnicy stoczyli dobre pojedynki. Nawet przegrane finały były dobrymi bojami w wykonaniu naszych pięściarzy, trochę zabrakło szczęścia. Duże umiejętności techniczne zaprezentował Gracjan Rzepa, natomiast walki Marcina Nicińskiego zyskały uznanie w oczach trenerów. To wszystko pozwala z optymizmem obserwować dalszy rozwój naszych zawodników. Śmiało można powiedzieć, że należą do czołówki krajowej i mogą z powodzeniem rywalizować o medale Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych – podsumował rywalizację w Rybniku dyrektor sekcji Jarosław Bednarek.

Galeria zdjęć