Armia z medalami

4 medale Mistrzostw Polski w Kickboxingu wywalczyli zawodnicy KS Metraco Armii Polkowice. Na najwyższym stopniu  podium stanął junior Marcel Jasiński. Zawody rozegrano w Legnicy.

5 osób i 4 medale, tak można w skrócie opisać występ Armii na największych amatorskich zawodach kickboxingu w Polsce. Złoto, srebro i dwa brązy. W rywalizacji seniorskiej Fabio Di Lalla zdecydowanie wygrał ćwierćfinał ale nabawił się kontuzji stopy, która uniemożliwiła mu dalszą rywalizację. Wrócił z Legnicy niepocieszony z brązowym medalem. W kategorii junior starszy – Patryk Kłak wygrał dwie walki a w trzeciej, finałowej minimalnie przegrał na punkty. Tutaj też kontuzja w trakcie walki ustawiła pojedynek. Wywalczył srebro. Adam Curyło w pierwszej swojej walce przegrał dosłownie jednym kopnięciem z późniejszym zwycięzcą tej kategorii. W rywalizacji junior młodszy Marcel Jasiński wykonał plan taktyczny co poskutkowało złotem i tytułem Mistrza Polski w swojej kategorii wagowej. Perturbacje z waga stanęły na drodze Bartka Mietlińskiego w drodze do złota. Tym razem Bartek przyjeżdża „tylko” z brązem.

Wszyscy dali z siebie wszystko udowadniając wysoki poziom sportowy kickboxingu w Polkowicach. Zabrakło trochę szczęścia, gdyż potencjał był z pewnością na pięć złotych medali– podsumował Mistrzostwa Polski trener Armii – Bartosz Muszyński.