Armia walczyła w Nesky

Zawodnicy KS Armia Polkowice uczestniczyli w zawodach Muay Thai Open w niemieckim Niesky. W rywalizacji wzięli udział kickbokserzy z Niemiec, Czech i Polski.

9

Polkowiczanie wystawili do rywalizacji 8 zawodników. Najlepiej spisał się Kacper Muszyński, który już w I rundzie pokonał swego rywala przez TKO. W następnej walce Tomek Matysiak (17 lat) zremisował z doświadczonym 34-letnim reprezentantem Czech. Kolejnym remisem zakończyła się walka Władysława Bilewicza z Czechem.

Bardzo dobry pojedynek stoczył Bartek Gliński. Zawodnik Armii Polkowice przez trzy rundy przeważał nad groźnym Czechem walczącym z odwrotnej pozycji. Przeciwnik Bartka miał już na koncie walki zawodowe i prezentował wysoki poziom sportowy. Bartek wygrał jednogłośnie na punkty. Jedną z najlepszych walk w turnieju dał debiutujący Mateusz Janur. W kategorii do 86 kg spotkał się z Niemcem. Obaj nie szczędzili sobie razów i co chwilę powietrze przecinały ciosy, które mogłoby „urwać głowę”. Aktywniejszym zawodnikiem był Mateusz i to właśnie jego sędziowie wskazali, jako zwycięzcę.

Ostatnim walczącym był Dawid Łebek, tu niestety szczęście nam nie sprzyjało i kontuzja nosa spowodowała przerwanie walki przez sędziego w drugiej rundzie. Do tego czasu Dawid dzielnie zmagał się z cięższym i bardziej doświadczonym przeciwnikiem.

Niepocieszeni do Polski wracali Mateusz Ostrowski i Mateusz Warta. Ich przeciwnicy wycofali się z rywalizacji.

Były to bardzo wartościowe zawody, a nasi sportowcy zaprezentowali się z dobrej strony – podsumował turniej – trener Bartosz Muszyński.

Galeria zdjęć