XII Memoriał Mieczysława Banacha

Rekordowa ilość zawodników stanęła na starcie XII Memoriału Mieczysława Banacha , który tradycyjnie został rozegrany w sali SP 1 w Polkowicach. Przy 12 stołach rywalizowało 110 sympatyków tenisa stołowego  w wieku 8-76 lat z regionu Dolnego Śląska i Lubuskiego.

Turniej rozgrywany był w kategoriach  młodzików (2011 i młodsi), kadetów (2010-2009) oraz OPEN. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali : Sebastian Sypko -Wiceburmistrz  Polkowic oraz Piotr Pałaszewski-Prezes  KS Górnik Polkowice. Dla najlepszych pierwszych sześć miejsc w każdej kategorii zostały ufundowane przez Gminę Polkowice okolicznościowe statuetki   i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: młodzicy –Bednarczyk Julia- Jerzmanowa, kadeci-Mucha Marek, open-Jośko Dariusz -Świebodzin. Puchary ufundowane przez J.Molskiego  dla najmłodszego uczestnika otrzymał  Ziemniewicz Tymon, a dla najstarszego Zygmunt Samela  z Głogowa.

Organizatorem imprezy była  sekcja tenisa stołowego  KS Górnik Polkowice i  Artur Banach, sędzią głównym – Sławomir Słowiński.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników i osób współpracujących przy organizacji imprezy tj Jerzemu Osickiemu, Justynie Miklusz