Mapa strony

Wygrana Legii w Polkowicach

W meczu 3. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy Górnik Polkowice uległ przed własną publicznością Legii Warszawa 2:8. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Dawid Biały i Paweł Wyżga.

W Polkowicach spotkały się drużyny beniaminków. Jednak Legioniści to tylko i wyłącznie beniaminek z nazwy, który przed nowym sezonem wzmocnił się kilkoma klasowymi graczami.
Pierwsze 15 minut należało go Zielono-Czarnych, który grali szybko i wysokim pressingiem. Przyniosło to oczekiwany efekt bramkowy. Najpierw na 1:0 trafił Biały, a chwilę później na 2:0 podwyższył Wyżga. Niestety jeszcze przed przerwą miejscowi nie ustrzegli się błędu i po stałym fragmencie gry stracili gola. Po 20 minutach było 2:1 dla Górnika. Na drugą połowę bardziej zmotywowani wyszli przyjezdni, którzy już w pierwszej akcji po przerwie doprowadzili do remisu, a 2 minuty później prowadzili już 3:2. Polkowiczanie na drugą połowę zostali w przysłowiowej szatni, bo oddali pole gry rywalom, którzy z każdą minutą powiększali przewagę bramkową. Ostatecznie Legia Warszawa  pokonała Górnika 8:2.

 

Górnik Polkowice – Legia Warszawa 2:8 (2:1)
Bramki: Dawid Biały 11, Paweł Wyżga 12 – Mateusz Olczak 16, 38, Mateusz Gliński 21, Paweł Tarnowski 23, Mariusz Milewski 27, Krzysztof Jarosz 34, Tomasz Warszawski 36, Łukasz Mietlicki 39

Foto: Jan Wierzbicki/Górnik Polkowice

Galeria zdjęć