Mapa strony

W Suchej Górnej wakacyjnie

W miejscowości Sucha Górna rozegrano Wakacyjnym Turnieju Szachowym zorganizowanym pod patronatem burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

W turnieju wzięło udział jedenastu szachistów z Wrocławia, Polkowic, Głogowa i Suchej Górnej. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Najmłodszą i jedyną uczestniczką turnieju była sześcioletnia Liliana Lechowska z Wrocławia, mistrzyni Polski do lat 6.

Rywalizację w kategorii klas I-III wygrał Witold Lechowski, a jego siostra Liliana była trzecia. Drugie miejsce wywalczył Marcel Misiek z sekcji szachowej Górnika Polkowice. W kategorii klas IV-VIII zwyciężył Michał Grzebieniowski, przed Wojciechem Goldynem i Kornelem Pyrzyńskim. Kategorię szkół ponadpodstawowych wygrał Kacper Werner przed Michałem Wojtanowskim i Maciejem Musiałem.

Poza pucharami zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe. W organizację imprezy włączyli się KS „Górnik” Polkowice, gmina Polkowice oraz sołtys i rada sołecka Suchej Górnej.

Foto: Tomasz Szulc/Górnik Polkowice

Galeria zdjęć