W drodze po awans!

Drugi zespół MKSTS Polkowice pewnie pokonał we własnej hali drużynę Unii Lubiszyn–Tarnów i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Dziewczyny wystąpiły w składzie Yang Fan, Monika Madziarczyk, Justyna Kaczor, Paulina Nowacka oraz Ewelina Matwiszyn w rezerwie.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami i nasze zawodniczki po czterech grach pojedynczych oraz dwóch deblowych prowadziły aż 6:0. Już w tym momencie było jasne, że zwycięstwo oraz kolejne punkty pozostaną w Polkowicach.

Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Moniki Madziarczyk, która zdobyła komplet punktów na pierwszym stole.

Fan Yang pewnie wygrała swoją grę a w drugim rzucie spotkania została zmieniona przez Eweline Matwiszyn. Młodziutka Ewelina, niestety nie sprostała swojej rywalce i przegrała swój jedyny mecz 3:0.

Świetne mecze na drugim stole rozegrała także Ewelina Kaczor, która wygrała oba swoje pojedynki z Kornelią Olszówką oraz Barbarą Cisiuk 3:1.

W ostatnim meczu porażki doznała Paulina Nowacka, która po ograniu w pierwszej części spotkania Olszówki nie sprostała Cisiuk przegrywając 3:2 w decydującym secie 11:9.

Spotkanie Pauliny zdecydowało o ostatecznym wyniku meczu. MKSTS wygrał z Unią Lubiszyn-Tarnów 8:2 i z kompletem zwycięstw przewodzi w tabeli. Pozostaje mieć nadzieje, że dziewczyny w tej dyspozycji wytrzymają do końca sezonu. Będą nadal zwyciężać tak, jak mająca aspiracje awansu do ekstraklasy pierwsza drużyna, pozazdroszczą starszym koleżankom i również osiągną zamierzony przed sezonem cel.

Punkty dla naszego zespołu zdobyły:
Fang Yan 1,5
Monika Madziarczyk 2,5
Justyna Kaczor 2,5
Paulina Nowacka 1,5
E. Matwiszyn 0

Przemysław Rybikowski