Udany start tenisistek w IMP

W Wałbrzychu zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym. KS Polkowice reprezentowany był przez 5 zawodniczek.

debel_s_k_td

Na mistrzostwa pojechały: Magdalena Sikorska, Roksana Załomską, Agnieszka Maluszczak oraz Natalia i Ewelina Matwiszyn. Tegoroczna impreza była trudniejsza niż w poprzednich latach z uwagi na udział najlepszych zawodniczek tj. Li Qian, Natalii Partyki czy Katarzyny Grzybowskiej.

W turnieju indywidualnym bezapelacyjna była LI Qian tzw. polska chinka, która w finale nie dała szans Partyce wygrywając 4:0. Nasza zawodniczka Roksana Załomska była o krok od medalu.  Ostatecznie uplasowała się na miejscu 5. Lokaty naszych pozostałych zawodniczek w singlu: Sikorska 9, Maluszczak 17, Natalia i Ewelina Matwiszyn 33 i 34.

Pierwszy medal brązowy dla Polkowic zdobyła w grze podwójnej Załomska w parze z Ślifirczyk. Debel Maluszczak -Nowocin był 9 a siostry Matwiszyn 17.

W turnieju gier mieszanych mieliśmy finał, w którym Sikorska z Perkiem powtórzyli sukces ubiegłoroczny nieznacznie przegrywając 2:3 z Bajor-Kulpa zdobywając ostatecznie srebrny medal. Pozostałe miksty Załomska – Bąk 5 miejsce, E. Matwiszyn -Załuski 17, Maluszczak -Chmiel 17, N. Matwiszyn -Bereziuk 34 m.

Pomimo wysokiego poziomu tegorocznego turnieju podopieczne trenera Sławomira Słowińskiego spisały się bardzo dobrze kontynuując tradycje medalowe polkowickiego tenisa stołowego na krajowej arenie.