Mapa strony

Trzecie miejsce i brak możliwości awansu.

Zespół MKSTS II Polkowice po pierwszej rundzie rozgrywek pierwszej ligi kobiet zajmuje trzecią lokatę. Mimo tego, że od liderującego klubu z Nowego Targu Polkowice dzielą jedynie dwa punkty to zespół i tak nie ma możliwości awansu do rozgrywek ekstraklasy ze względów regulaminowych.

 

Powodem takiej sytuacji jest już występujący w rozgrywkach ekstraklasy kobiet pierwszy zespół MKSTS. Tak, więc w tym sezonie drużyna na zapleczu ekstraklasy nie odegra znaczącej roli i służy głównie do ogrywania mniej doświadczonych zawodniczek.

 

W tym sezonie w zespole zadebiutowały i to bardzo udanie dwie młodziczki Ewelina Matwiszyn i Martynka Słowińska. Oprócz tych zawodniczek o sile zespołu decydowała Yang Fan, Paulina Nowacka oraz siostry, Anita i Izabela Jaworskie.

 

Pingpongistki MKSTS w całej rundzie prezentowały się równo, a przede wszystkim były bardzo skuteczne. Odnosząc sześć zwycięstw (KU AZS UE II Wrocław 7:3, MKS Magellan Łódź 7:3, LUKS Skrzyszów 6:4, PKS Kazimierza II Wielka 9:1, JKTS Jastrzębie 6:4, Górnik 09 Mysłowice 6:4), notując dwa remisy (KKTS Krosno i KS Gorce Nowy Trag) oraz jedną porażkę w meczu przeciw KS Bronowiance II Kraków 6:4.

 

Indywidualnie nasze pingpongistki zanotowały dobre bilanse. Najlepiej wypadła Fang Yan odnosząc piętnaście zwycięstw i nie ponosząc żadnej porażki. Anita Jaworska na szesnaście rozegranych gier zwyciężała dziewięciokrotnie. Izabela Jaworska zagrała osiemnaście gier wygrywając siedem z nich. Bardzo dobrze na drugim stole grała Paulina Nowacka. Spośród jedenastu gier, wychowanka MKSTS wygrała, aż osiem razy. Największą niespodzianką jest postawa Eweliny Matwiszyn. Ewelina mimo bardzo młodego wieku i nikłego doświadczenia wygrała, aż trzy spotkania.

 

Lp Klub

M

Pkt

1.

KS Gorce Nowy Targ

9

16

2.

KS Bronowianka II Kraków

9

15

3.

MKSTS II Polkowice

9

14

4.

KKTS Krosno

9

13

5.

MKS Magellan Łódź

9

10

6.

KU AZS II Wrocław

9

8

7.

LUKS Skrzyszów

9

6

8.

Górnik 09 Mysłowice

9

2

9.

JKTS Jastrzębie

9

2

10.

PKS II Kazimierza Wielka

9

2