Szczyt dla Siemianowic

Emocje do samego końca i wygrana lidera. Tak wyglądało spotkanie o mistrzostwo 1 Ligi Futsalu w którym Górnik Polkowice podejmował u siebie FC Silesia Siemianowice.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, jednak to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Górnicy odpowiedzieli niemal natychmiast, a do bramki Silesii trafił Oleksandr Nahaitsev. Chwilę później po golu Kornela Ciupki polkowiczanie prowadzili już 2:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po zmianie stron bramkę na 3:1 strzelił Kamil Olszewski. Gdy wydawało się że podopieczni trenera Grzegorza Nowaka mają mecz pod kontrolom w szeregi Zielono-Czarnych wdała się nonszalancja, czego efektem była bramka kontaktowa na 3:2. W 27 min. goście doprowadzili do remisu, a polkowiczanie szybko zgromadzili na swoim koncie 5 przewinień i każdy następny faul skutkował przedłużonym rzutem karnym. Z każdą minutą emocje sięgały zenitu. Najpierw goście wyszli na prowadzenia, był chwilę później Ciupka doprowadził do remisu 4:4. W końcówce arbiter podyktował dla rywali aż 3 przedłużone rzuty karne. Jeden z nich na 3 sekundy przed końcowym gwizdkiem, znalazł drogę do bramki Kamila Izbiańskiego. Po meczu walki ekipa z Siemianowic pokonała Górnika 5:4.

Górnik Polkowice – FC Silesia Siemianowice 4:5
Bramki dla Górnika: Ciupka 2, Nahaitsev, Olszewski