Szachowe granie

W miniony weekend zawodnicy naszej sekcji szachowej zagrali w dwóch turniejach. W sobotę Marcel Misiek wygrał w Żarach, natomiast w niedzielę trójka naszych graczy walczyła w turnieju międzynarodowym w Lesznie.

Marcel Misiek został zwycięzcą rozegranego w Żarach Wiosennego Turnieju Szachowego do lat 11. W 7. partiach szachista Górnika zgromadził na swoim koncie 6 punktów ulegając tylko Michałowi Moczulskiemu z Łodzi.

29 maja Marcel Misiek wraz ze swoimi starszymi kolegami z drużyny, Przemysławem Misiek i Kacprem Wernerem wystąpili w międzynarodowym turnieju w Lesznie. Tu rywalizacja była zdecydowanie trudniejsza.

Najlepiej z naszej ekipy spisał się Werner, który w kategorii OPEN zajął 45. miejsce, zyskując 50 pkt do klasyfikacji FIDE. 52. był Przemysław Misiek, a najmłodszy Marcel Misiek – 121.