Mapa strony

Sikorska w turnieju głównym Hungarian Open

Magdalena Sikorska awansowała do turnieju głównego GAC Group 2015 ITTF World Tour. W pierwszej rundzie nasza zawodniczka zagra z numerem 1 Hungarian Open – Austriaczką  Liu Ja.

SIKORSKA Magdalena   POL (4)

Tenisistka stołowa KS Polkowice wygrała grupę eliminacyjną i awansowała do turnieju głównego GAC Group 2015 ITTF World Tour rozgrywanego w Budapeszcie. W środę polkowiczanka pokonała gładko Argentynkę Molero Candela 4:0 (11-5, 11-4, 11-5, 11-3). Rywalka bez punktów w rankingu ITTF nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki. Dzień później tenisistka KS Polkowice zmierzyła się ze 150 zawodniczką rankingu ITTF – Wegierką Krisztiną Ambrus. Grająca w Niemieckiej Bundeslidze Ambrus do tej pory rywalizowała z Sikorska tylko raz. W 2014 roku podczas Pro Tour w Niemczech Sikorska prowadziła 3:1, jednak mecz nie zakończył się po myśli Polki – przegrała 3:4 (12-14, 11-13, 11-9, 6-11, 11-9, 11-9, 11-8). Podczas tegorocznych eliminacji w Budapeszcie trzy wygrane sety przez zawodniczkę KS-u usypiają Sikorską, która w czwartym secie czeka tylko na błędy rywalki. 3 sety kolejne sety dla Ambrus. W 7 secie nasza tenisistka ponownie przejmuje inicjatywę wygrywając mecz 4:3 (9-11, 4-11, 11-13, 11-5, 11-3, 11-9, 8-11) awansując do turnieju głównego. Oprócz polkowiczanki do kolejnej fazy Hungarian Open awansowała również Natalia Bajor i Kinga Stefańska.