Mapa strony

Sikorska trzecia w II Grand Prix Seniorek

Magdalena Sikorska zajęła 3. miejsce w zawodach Grand Prix Polski rozegranych w Zawierciu. W meczu o finał nasza tenisistka stołowa uległa Katarzynie Grzybowskiej 3:4.

GP Sikorska

Sikorska konsekwentnie rozwija swoje umiejętności. Dzięki przemyślanej strategii treningowej coraz lepiej spisuje się na turniejach z cyklu Grand Prix. W pierwszej rundzie turnieju głównego zawodniczka KS Polkowice zmierzyła się z Katarzyną Nowocin wygrywając 4:1 (6,-5,7,5,2). W drugiej rundzie Sikorska pokonała Darię Łuczakowską z AZS AU Wrocław 4:3 (9,-6,5,-8,-5,8,6). Zacięta i wyrównana walka obu zawodniczek mogła podobać się publiczności. Polkowiczanka w ostatnim secie pewnie dyktowała warunki gry. W meczu o ćwierćfinał podopieczna trenera Sławomira Słowińskiego spotkała się z klubową koleżanką Magdaleną Szczerkowską. Wynik 4:1 (9,7,9,-7,5) dla Sikorskiej. W grze o finał Sikorska stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z byłą zawodniczka KS Polkowice – Katarzyną Grzybowską. Stojący na wysokim poziomie mecz, grających typowo męski tenis zawodniczek mógł zadowolić fanów pingponga. Ostatecznie zwyciężyła Grzybowska w 7 setach 4:3 (6,-4,8,6,-7,-7,7). III miejsce Magdy w tej imprezie jest potwierdzeniem jej umiejętności i aspiracji do zadomowienia się w ścisłej czołówce krajowej tenisistek.