Mapa strony

Sezon zakończony – od sierpnia zaczynamy :-)

Uroczyste podsumowanie sezonu nastąpiło 20 czerwca podczas tradycyjnego już wspólnego spotkania, na którym obecni byli prawie wszyscy zawodnicy MKSTS Polkowice, rodzice i co najważniejsze – włodarze miasta, powiatu i Klubu .

Przy pieczeniu kiełbasek najlepsi zawodnicy MKSTS zostali wyróżnieni, otrzymując nagrody wręczane przez Burmistrza Polkowic: Pana Wiesława Wabika i Pana Marka Tramsia, Starostę Polkowickiego oraz prezesów: Włodzimierza Olszewskiego i Sławomira Słowińskiego, pełniącego jednocześnie funkcję trenera koordynatora. Wsparcie ze strony Pana Zygmunta Sutkowskiego –prezesa DOZTS Wrocław i członka zarządu powiatu Mariusza Dzumyka było również ważnym akcentem w naszym spotkaniu. Nasza praca została oceniona i doceniona.

Wyniki powinny i z pewnością zadowolą nawet niebywałych malkontentów!

Kwalifikacja Katarzyny Grzybowskiej na IO w Londynie oraz bezapelacyjne sukcesy żeńskiego zespołu, czyli K. Grzybowskiej i  A. Pastor, oraz N. Michorczyk, M. Mazur wraz z J. Miklusz i E. Matwiszyn. Było zarówno zdobycie  brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski, jak i drugiego miejsca w tymże Pucharze, co jest największym, jak do tej pory, osiągnięciem sportowym w historii naszego klubu!

Nie wolno jest nam zapominać o męskiej części naszej załogi.

Panowie również nie leniuchowali. Awans do trzeciej ligi okupiony został ciężką pracą.

Trzon drużyny męskiej stanowią:

Przemysław Rybikowski, Krzysztof Łachowski, Artur Sulikowski, Piotr Malinowski

i nasz zacny senior – Jerzy Osicki.

To był bardzo udany i pracowity sezon. Praca i jeszcze raz praca! Nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania. Zwyciężali w rozgrywkach ligowych i tym samym zdobyli awans do III ligi.

Nasi najmłodsi zawodnicy – Jacek Kowalski, Michał Kowalski i Natalia Matwiszyn, a także seniorzy: Jarosław Malinowski, Zbigniew Miś grali w V lidze, gdzie w końcowej klasyfikacji, jako zespół zajęli szóste miejsce.

Rezultaty indywidualne naszych zawodników nie były może aż tak spektakularne, ale dla MKSTS-Polkowice są równie cenne. Chociażby te z pułapu mistrzostw polski.

Bezapelacyjną liderką MKSTS w konkurencjach indywidualnych została Kasia Grzybowska, która wśród wielu zwycięstw, krajowych i międzynarodowych, odnotowała z drużyną Polski wspaniały sukces w Mistrzostwach Świata, zajmując  wysokie ósme! miejsce. Po indywidualny brąz sięgnęła Katarzyna na Mistrzostwach Polski , natomiast na Mistrzostwach Polski Seniorów zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej i złoty krążek w grze podwójnej.

 

Nasza juniorka Natalia Michorczyk bardzo dobrze zaprezentowała się w końcówce sezonu, zdobywając medal brązowy w deblu na MP juniorów, a także razem z Magdaleną Mazur, wiele medali na Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii seniorek.

Kadetki: Ewelina Matwiszyn i Martyna Słowińska w tym sezonie zanotowały sukces zdobywając złoty medal w Drużynie również na Mistrzostwach Dolnego Śląska.

Ewelina będzie jeszcze walczyć o wysoką lokatę na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Krakowie już 2.07.

W młodziczkach najlepsze wyniki uzyskała Natalka Matwiszyn , która będąc zawsze w czołówce swojej kategorii wiekowej zdobyła również medal brązowy na MDŚ.

Na pochwałę również zasługuje Piotr Malinowski, bo sezon zakończył bardzo dobrymi występami na arenie dolnośląskiej w kat juniorów.

Działalność klubu nie byłaby możliwa bez wsparcia innych osób w obszarze organizacyjnym.

Słowa podziękowania należą się księgowej Annie Skupin, J. Osickiemu, J. Malinowskiemu, M. Matwiszynowi, którzy z wielkim sercem angażują się w działalność stowarzyszenia, a także Andrzejowi Koneckiemu – prowadzącemu klubowa stronę internetową oraz innym rodzicom dzieci nagażującym się czynnie na zajęciach  sportowych.

Wśród dużej grupy nowych adeptów polkowickiego tenisa stołowego sztab trenerski wyróżnił: Oliwiera Sikorę, Magdalenę Bartków, Michała Laskowskiego, Oliwię Pastuchę

Martynę Zając, Józka Biernata, Martę Dzumyk, Krystiana Błauta, Marcela Jałowieckiego, Mateusza Zająca, Martynę Pastuszak, Natalię Bartków, Bartosza Jałowieckiego, Kornelię Starak i Julię Traczewską.

 

Prezes W.Olszewski podziękował wszystkim zawodnikom i szkoleniowcom Sławomirowi Słowińskiemu i Justynie Miklusz za tegoroczną pracę życząc wielu sukcesów w przyszłości.

sezon_zakonczony_1

sezon_zakonczony_2

sezon_zakonczony_3

sezon_zakonczony_4

sezon_zakonczony_5