Puchar nie dla Górnika

W meczu 1/32 Pucharu Polski w futsalu zespół Górnika Polkowice uległ ekstraklasowej drużynie Clearexu Chorzów 3:5. Po odpadnięciu z rozgrywek pucharowych polkowiczanie będą mogli skupić się na lidze.

Pojedynek rozpoczął się udanie dla podopiecznych trenera Grzegorza Nowaka, którzy już po pierwszym kwadransie prowadzili 3:0. Na listę strzelców wpisali się: Oleksand Nohaitsev, Dawid Biały oraz Kornel Ciupka. Jak się później okazało to było wszystko, na co było stać zespół Górnika w tym meczu. Rywale w ciągu czterech minut zaaplikowali naszej drużynie 4 gole, prowadząc do przerwy 4:3. W drużynie gości brylował były reprezentant Polski na trawie oraz zawodnik takich klubów jak: Ruch Chorzów czy Wisła KrakówPiotr Ćwieląg, zdobywając jedną z bramek. Po zmianie stron obie drużyny nieco opadły z sił i nie forsowały już tempa z pierwszej połowy. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Clearexu 5:3.

Górnik Polkowice – Clearex Chorzów 3:5 (3:4)
Bramki:  Oleksand Nohaitsev 2, Dawid Biały 7, Kornel Ciupka 14 – Sebastian Brocki (16, 35), Przemysław Dewucki (17), Paweł Barański (18), Piotr Ćwielong (19).