Mapa strony

Przygotowania do sezonu 2010/2011

v22

Od połowy lipca czołowi zawodnicy MKSTS Polkowice brali udział w intensywnych przygotowaniach do nowego sezonu.

 

Początkiem przygotowań był obóz kondycyjny kadry Dolnego Śląska w Ustce .

 

Następnie w dniach 4-14 .08 również w tej samej miejscowości  realizowaliśmy drugi etap okresu przygotowawczego do sezonu 2010/2011 .Treningi o charakterze techniczno -kondycyjnym przeprowadzane dwa razy dziennie były codzienną treścią szkolenia zarówno kadry zespołu ekstraklasy jak i pozostałej grupy zawodników.

 

Podczas zgrupowania w Ustce  nasi pingpongiści oprócz zajęć o charakterze techniczno- taktycznym rozegrali kilka sparringów z  męską drużyną z Zawiercia reprezentującą poziom 1 ligi.

 

Nasz pobyt w Ustce staraliśmy urozmaicać również czynną rekreacją i spotkaniami integracyjnymi.

 

Na jednym z takich spotkań podczas zorganizowanego  grilla uroczyście w formie sportowego chrztu przyjęliśmy  oficjalnie  do klubu nową zawodniczkę Agatę Pastor aktualną mistrzynię Polski w grze podwójnej oraz wicemistrzynię w singlu.

 

W poprzednim sezonie Agata reprezentowała barwy AZS Częstochowa, a w 2010/2011 wzmocni zapewne kobiecy zespół ekstraklasy MKSTS.

 

Po powrocie z wybrzeża nasi tenisiści nie mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek i już na drugi dzień wyjechali na kolejne zgrupowanie do Nowej Rudy (17-26.O8).

 

W Nowej Rudzie wspólnie z kadrą Dolnego Śląska oraz  zespołem ekstraklasy kobiet KU AZS UE Wrocław realizowali kolejne zadania treningowe .Oprócz treningów tech- taktycznych obóz obfitował w liczne gry ze sparrinpartnerami, a także indywidualne turnieje kontrolne.

 

Od 29 sierpnia do 3 września wyłącznie drużyna kobiecej ekstraklasy już z nową zawodniczką Wang Meng Li trenowała w Drzonkowie wspólnie z kadrą narodową kobiet przygotowującą się do Mistrzostw Europy w Ostrawie, na których jak już wiadomo wystąpi oprócz N.Partyki nasza Katarzyna Grzybowska.

 

Podsumowując ten okres należy stwierdzić , że trener koordynator Sławomir Słowiński jest zadowolony ze stanu  przygotowań swoich zawodników i zawodniczek oraz  uważa , że nadchodzący sezon powinien być lepszy od poprzedniego.

 

Poniżej prezentujemy składy drużyn ligowych MKSTS w nadchodzący sezonie :

 

Ekstraklasa kobiet;   Katarzyna Grzybowska,  Agata Pastor, Wang Meng Li

 

I Iga kobiet ;  Mazur Magdalena, Miklusz Justyna (była Kaczor), Michorczyk Natalia, Jaworska Izabela

 

II liga kobiet: Matwiszyn Ewelina, Słowińska Martyna,Matwiszyn Natalia, Biernat Iwona

 

III liga mężczyzn ; Artur Sulikowski, Piotr Malinowski, Marek Cholewa , Krzysztof Łachowski

 

IV liga mężczyzn ; Jerzy Osicki, Jarosław Malinowski, Michał Kowalski, Jacek Kowalski, Zbigniew Miś