Pracowity weekend Ekstraklasy Kobiet

To był bardzo pracowity i niezwykle udany weekend pinpongistek MKSTS DWSPiT Polkowice.

Piątkowy Półfinał Finał Pucharu Polski kobiet rozegrany  z zespołem Uni Lubiszyn -Tarnów był tzw formalnością. Nasze pinpongistki w składzie: K. Grzybowska, A. Pastor i E. Matwiszyn odniosły łatwe zwycięstwo 4:0 i awansowały do fazy finałowej Pucharu Polski.

Mecz pucharowy był rozgrzewką przed starciem w ekstraklasie z SKTS Sochaczew.

Sobotnie spotkanie dwóch czołowych drużyn ligowych było walką o cenne punkty, potrzebne do awansu do strefy medalowej  i stało na wysokim poziomie z uwagi na udział dwóch najlepszych w Polsce  zawodniczek kobiecego tenisa: N. Partyki i K. Grzybowskiej.

Mecz był niezwykle wyrównany i zacięty . K. Grzybowska  pokonała zdecydowanie 3:0 Zaniewską. A. Pastor uległa nieznacznie N. Partyce 1:3, N. Michorczyk przegrała 1:3 z Chinką Wenwen. K. Grzybowska w pięknym stylu pokonała kolejny raz N. Partykę 3:1. Końcowy rezultat przypieczętowała A. Pastor ogrywając 3:0 Zaniewską.

Ostatecznie zwyciężyły nasze zawodniczki 3:2 i umocniły się na 3 miejscu w tabeli.