Mapa strony

Pożegnali się z Pucharem

W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski w Futsalu piłkarze KS Polkowice ulegli najlepszej drużynie w kraju, Rekordowi Bielsko-Biała 1:7. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Sebastian Jędrzejewski.

 

Polkowiczanie od samego początku byli rewelacją rozgrywek pucharowych. W ćwierćfinale nasz zespół trafił na najlepszą ekipę w Polsce, wielokrotnego mistrza kraju i lidera ekstraklasy – Rekord Bielsko-Biała.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Piłkarze KS Polkowice z rąk wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej – Andrzeja Padewskiego otrzymali puchar oraz medale za  wygranie II Dolnośląskiej Ligi Futsalu. Natomiast statuetkę dla króla strzelców odebrał Dawid Biały.

Później na parkiecie rozpoczęła się walka o półfinał Pucharu Polski. Ambitnie grający polkowiczanie starali się dotrzymywać kroku zawodowcom z Bielska. Po pierwszej połowie Rekord prowadził z KS-em 3:1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył kapitan zielono-czarnych – Sebastian Jędrzejewski. Po zmianie stron na parkiecie dominowali już przyjezdni, którzy dołożyli kolejne 4 gole. Ostatecznie Rekord Bielsko-Biała pokonał KS Polkowice 7:1 i awansował do kolejnej fazy Pucharu Polski.

To jednak nie koniec futsalowych emocji w Polkowicach. Po wygraniu II Dolnośląskiej Ligi polkowiczanie zagrają spotkania barażowe o awans do I ligi. Mecze zaplanowano na 31 marca i 7 kwietnia.

KS Polkowice – Rekordowi Bielsko-Biała 1:7 (1:3)
Bramki: Sebastian Jędrzejewski – Rafał Franz, Paweł Budniak 2, Aleksandr Bondar, Michał Marek, Michał Seidler, Artur Popławski

 

KS Polkowice: Wojtowicz- Szala, Koryciński, Jędrzejewski, Kaczmar, Walasek, Duda, Potocki, Biały, Kochman, Kwas, Białocerkiewicz, Żurkowski

Rekord: Nawrat- Biel, Franz, Kubik, Seidler, Kałuża, Surmia, Gąsior, Popławski, Budniak, Cichy, Bondar, Marek

Galeria zdjęć