Porażka w derbach dolnośląskich

x11

W sobotę (8.01.2010) w hali sportowej przy ul. Kmicica w Polkowicach rozegrane zostało drugie-rewanżowe derbowe spotkanie pomiędzy MKSTS Polkowice, a AZS KU UE Wrocław.Od początku meczu można było spodziewać się dobrego spektaklu w wykonaniu wszystkich zawodniczek.Pierwsze do stołu podeszły Yu Ying i Anna Janta-Lipińska , tu bez większych niespodzianek wygrała faworyzowana „Julka” 3:1.Troche mniej szczęścia w swoim pojedynku miała Katarzyna Grzybowska,która po ambitnej i pokazowej grze uległa Jing Ya Shang 2:3.W tej partii kluczowy był pierwszy set w , którym Kasia prowadziła 10:6 i przegrała.Trener Słowiński jest przekonany ,że pierwszy set zaważył na ostetecznym wyniku. Przy stanie 1:1 Lenka Harabaszova nie zdołała sprostać dobrze dysponowanej w tym dniu Darii Łuczakowskiej i zrobiło się 1:2 dla gości.”Kropkę nad i” postawiła Shang, która zdobyła ostatni punkt z Yu Ying zapewniający zwycięstwo w całym spotkaniu.Ostatecznie mecz zakończył się 3:1 dla KU AZS UE Wrocław. Derby tym razem nie dla Polkowic,ale kibice zgromadzeni w hali na pewno poczuli zastrzyk adrenaliny oglądając dobry tenis stołowy w wykonaniu obu zespołów.