Polkowiczanki z medalami MP

Doskonale na Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym spisały się tenisistki stołowe KGHM ZANAM DWSPiT Polkowice. Na podium stanęły Magdalena Sikorska i Magdalena Szczerkowska.

1

Mistrzostwa Polski w Wałbrzych były niezwykle udane dla zawodniczek KGHM ZANAM DWSPiT Polkowice. Srebrny medal w grze mieszanej z Jakubem  Perkiem (POLTAREX POGOŃ Lębork) zdobyła Magdalena Sikorska ulegając w finale  parze Grzybowska – Fertikowski.

mixt

W drodze do finału mixt Sikorska- Perek wygrali  cztery mecze. Najbardziej dramatyczne było pierwsze spotkanie, w którym pokonali Martynę Dziadkowiec i Bogusława Koszyka 3-2. W półfinale zwyciężyli 3:2 z parą Bajor – Górak.

Swój pierwszy medal  na Mistrzostwach Polski seniorek zdobyła kolejna z naszych zawodniczek Magdalena Szczerkowska. Medal brązowy w grze pojedynczej to zasługa dojrzałej i pewnej gry podczas wszystkich spotkań. W ćwierćfinale nasza tenisistka pokonała 4:2  Natalię Bajor z AE Wrocław. W walce o finał zmierzyła się z aktualnie najlepszą polską pingpongistką Katarzyną Grzybowską, ulegając nieznacznie w stosunku 3:4. Pojedynek ten z uwagi na wysoki poziom sportowy został nazwany przedwczesnym finałem.

Jestem niezmiernie zadowolony z postawy naszych tenisistek. Pomimo problemów zdrowotnych  zagrały znakomicie potwierdzając swoje nieprzeciętne umiejętności na arenie krajowej – podsumował mistrzostwa trener Sławomir Słowiński.

Galeria zdjęć