POLISH OPEN 2010

logo_mksts

W rozgrywanych ITTF PRO Tour POLISH OPEN 2010 wystąpiły dwie zawodniczki reprezentujące na co dzień barw polkowickiego klubu .

Katarzyna Grzybowska oraz Agata Pastor startowały w seniorkach dodatkowo Kasia w kategorii do 21 lat.

Obie tenisistki rywalizowały w grupach kwalifikacyjnych do turnieju głównego.

K.Grzybowska po zwycięstwie nad Haną Bartosovą z Czech , Zhmudenko Laną z Ukrainy i przegranej ze Svetlaną Ganiną z Rosji zajęła drugą pozycję w grupie i zanotowała awans do preeliminażu gdzie wywalczyła awans do turnieju głównego będąc górą nad Dessaint Aurore (Francja), tam niestety w pierwszej rundzie uległa rozstawionej w zawodach nr 32 światowego rankingu Li Jie (Holandia) 4:3 w setach , prowadząc już 3:0…

Agacie poszło mniej szczęśliwie i w kwalifikacjach grupowych umiejscowiła się na czwartej lokacie.

W grach podwójnych Agata w parze z Anną Jantą Lipińską oraz Kasia wraz z Magdaleną Sikorską zakończyły zmagania przegrywając w 2 rundzie kwalifikacyjnej.

W turnieju do 21 lat K. Grzybowska jako rozstawiona zawodniczka nie musiała  zapewniać sobie  awansu w kwalifikacjach i po bardzo dobrze rozegranej pierwszej grze turnieju głównego wygrywając  gładko z niemką Anną Krieghoff 4:2 w setach wydawało się , że zawodniczka MKSTS może wejść nawet do finału ,niestety trochę gorzej polkowiczance poszło w meczu drugiej rundy i niespodziewanie przegrała z koreanką Kang Mi Soon 0:4 co dało  miejsce w przedziale 9-16.