Podsumowanie sezonu 2009/10

17 czerwca na tradycyjnym corocznym grillu podsumowany został sezon 2009/2010. Na spotkanie przybyli  rodzice wraz z zawodnikami , wielu sympatyków i kibiców- nie zabrakło również  gości oficjalnych Burmistrza Polkowic Wiesława Wabika , Prezesa Mksts-u Włodzimierza Olszewskiego  oraz Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Zygmunta Sutkowskiego. Przy pięknej pogodzie W.Olszewski i Sławomir Słowiński szczegółowo omówili oraz podsumowali i sportowe i nie tylko osiągnięcia całego roku rozgrywek stowarzyszenia MKSTS .

Podsumowanie sezonu 2009/2010

W tegorocznych rozgrywkach tenisa stołowego polkowicki klub uczestniczył w licznych zawodach indywidualnych , rozgrywkach ligowych na arenie dolnośląskiej jak i ogólnopolskiej. MKSTS reprezentowało w tym sezonie pięć drużyn w lidze.

Wizytówkę klubu stanowiła drużyna kobiet występująca w  rozgrywkach ekstraklasy. Zespół w składzie Yu Ying , Katarzyna Grzybowska , Lenka Harabaszowa uplasował się ostatecznie na bezpiecznej szóstej pozycji w tabeli.

Huśtawka formy w pierwszej rundzie przekreśliła udziały w play-offach jednak szczęśliwe wygranie z v-ce  Mistrzem Polski zespołem GLKS Nadarzyn w rundzie rewanżowej napawa optymizmem na przyszłość.

Drużyna  zaplecza ekstraklasy w składzie Justyna Kaczor ,Anita Jaworska , Magdalena Mazur , Paulina Nowacka , Natalia Michorczyk  spisała się znakomicie  w I lidze grupy południowej .Pozycję v-ce lidera rozgrywek  dziewczęta zapewniły sobie już parę kolejek przed zakończeniem sezonu ,a szansę  ogrania się w wyższej lidze otrzymały młodziczki Ewelina Matwiszyn oraz Martyna Słowińska , Martyna wraz z Eweliną wystąpiły również w ostatnim meczu z liderem ze Skrzyszowa.

Najmłodsze zawodniczki dobrze zapowiadające się w przyszłym sezonie rozgrywek występujące aktualnie w II lidze kobiecej (Ewelina Matwiszyn , Martyna Słowińska , Iwona Biernat , Natalia Matwiszyn) zajęły miejsce siódme.

Zespół męski występujący w trzeciej lidze zagwarantował równie wiele emocji. Do ostatniej kolejki spotkań nie wiadomo było czy zapewnią sobie utrzymanie , jednak po zwycięstwie nad Pisarzowicami MKSTS zakończył sezon na miejscu szóstym dającym pewną pozycję  w tej randze rozgrywek. Skład Marek Cholewa , Paweł Lopko, Jerzy Osicki , Krzysztof Łachowski.

Podobnymi wrażeniami mogą podzielić się czwartoligowcy  Artur Sulikowski, Piotr Malinowski, Norbert Turczynowski , Jarosław Malinowski , Zbigniew Miś , Aleksander Stępniewicz ,Michał Kowalski, Jacek Kowalski, Józek Biernat zapewnili sobie byt w czwartej lidze po zwycięstwie nad AKS-em Strzegom , nie dając większych szans w barażach nad pretendentem do czwartej ligi .Wynik 10:0 i 10:1 dla Polkowic jest odzwierciedleniem różnicy pomiędzy poziomem V , a IV ligi.

W rozgrywkach indywidualnych najwięcej powodu do radości sprawiła nam Katarzyna Grzybowska .

Kasia w tym sezonie wywalczyła historyczny dla klubu brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów oraz dostała powołanie do Kadry Polski i startowała w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Moskwie , gdzie zajęła wraz z reprezentacją wysokie 10 miejsce. Równie pomyślnie nasza utytułowana zawodniczka startowała w Ogólnopolskich turniejach kwalifikacyjnych gdzie w każdym turniej potwierdzała swoją przynależność do ścisłej czołówki polskich tenisistek stołowych.

Kolejna zawodniczką wyróżniającą się postacią  w minionym sezonie była Paulina Nowacka .

Nasza juniorka zdobyła dwa brązowe medale Mistrzostw Polski juniorów indywidualnie i w deblu oraz uczestniczyła  m. in w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski ( Cetniewo 2010) . Jako czołowa kadrowiczka została zasłużenie powołana na Mistrzostwa Europy Juniorów w Stambule -gratulujemy!

Pierwszoligowe dziewczyny Anita Jaworska , Magdalena Mazur, Natalia Michorczyk  to multimedalistki Mistrzostw Dolnego Śląska z Brzegu Dolnego.

Młodzi polkowiccy sportowcy zaczynają osiągać też niezłe wyniki , sumienność oraz konsekwencja w dążeniu do celu przekłada się również na zawodach. Ewelina Matwiszyn sezon zakończyła jako nr. 8 w kraju w kat. młodziczek. Udziały w drużynowych Mistrzostwach Polski młodziczek w składzie Ewelina Matwiszyn, Martyna Słowińska , Natalia Matwiszyn oraz udział Natalki w Finale Przeglądu Sportowego w Gdańsku , gdzie zdołała wejść do pierwszej szesnastki zawodów dają powody do zadowolenia.

W naszym klubie grają również weterani ,a działacz oraz sparingpartner Jerzy Osicki od paru lat jest uczestnikiem  Mistrzostw Polski Weteranów.

Na uwagę zasługuje też postawa kadetów Piotr Malinowski i Iwona Biernat ,Piotrek wraz z Iwoną  stanowi czołówkę naszego regionu.

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA  NASZYCH ZAWODNICZEK/ÓW W SEZONIE 2009/2010:

 

Mistrzostwa Polski 2010 :

Katarzyna Grzybowska:  brązowy medal w singlu

Paulina Nowacka : brązowy medal w singlu i w deblu

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska seniorów:

Anita Jaworska : indywidualnie brąz , w deblu brąz

Magdalena Mazur :brąz w deblu , srebro w grze mieszanej

Paulina Nowacka : złoto w grze mieszanej

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów:

Paulina Nowacka : 4 złote krążki (indywidualnie, w drużynie, debel, gra mieszana)

Natalia Michorczyk: 2 złote medale (drużyna, debel) , srebrny indywidualnie , brązowy gra mieszana

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska kadetów:

Piotr Malinowski: brązowy medal w deblu

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików:

Ewelina Matwiszyn : srebro w drużynie ,2 brązowe ( indywidualnie, debel)

Martyna Słowińska: srebro w drużynie

Natalia Matwiszyn :srebro w drużynie

Dość znaczące sukcesy odnoszone przez nasze zawodniczki i zawodników  w rozgrywkach ligowych i indywidualnych dały wysoką drugą pozycję we współzawodnictwie klubowym na Dolnym Śląsku spośród 74 klubów sklasyfikowanych . Wyprzedziliśmy w punktacji takie tuzy jak Odrę Głoska Księgienice czy MLKS Stronie Śląskie. Współzawodnictwo w tym roku wygrał klub KU AZS UE Wrocław.

Teraz czeka nas ciężka praca w okresie przygotowawczym obóz w Ustce, priorytetem pobytu są treningi o charakterze techniczno-kondycyjnym , a w drugiej połowie sierpnia w Nowej Rudzie będziemy się skupiać na elementach techniczno-taktycznych.

Trener koordynator Sławomir Słowiński ocenia ,że w nadchodzącym sezonie 2010/2011 wyniki sportowe będą na wyższym poziomie.

Gratulujemy Zarządowi , trenerom , zawodnikom oraz działaczom i życzymy sukcesów w przyszłym sezonie !!!